вгору

Основні вимоги щодо сплати ЄСВ

Податківці нагадали про основні законодавчі вимоги щодо сплати ЄСВ.

1. Єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Це передбачено ч.12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

2. Обов'язки платників ЄСВ виникають у ФОП, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства та осіб які провадять незалежну професійну діяльність з дня їх державної реєстрації/ з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП/припинення відповідної діяльності. При цьому сплата ЄСВ проводиться за місяць, у якому відбулася така реєстрація/припинення.

3. З 1 січня 2017 року всі фізичні особи – підприємці мають сплачувати ЄСВ за себе на рівні мінімального страхового внеску щоквартально за виключенням пільгової категорії. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, який з 1 січня 2019 року становить 918,06 грн.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

4. Юридична особа, ФОП або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання по ЄСВ за інших осіб.

5. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

6. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

7. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовується. Докладно на цю тему читайте у Блозі бухгалтера.

8. Платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі непогашення узгодженого боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом, до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

Крім того нагадуємо, що з 02.05.2019 вступили в дію нові рахунки для сплати єдиного внеску. Також читайте, як заповнити платіжне доручення на сплату ЄСВ та терміни сплати ЄСВ, подання звітності та ставки.