вгору

Англійська мова буде обов'язковою для держслужбовців та бюджетників

ВРУ прийнято у першому читанні проект Закону про застосування англійської мови в Україні (законопроект від 28.06.2023 № 9432). 

Законопроектом № 9432, зокрема, передбачається офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначити категорії посад, кандидати на зайняття яких зобов’язані володіти англійською мовою, унормувати особливості застосування англійської мови в роботі органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я тощо.  

Так, вимоги до обов’язкового володіння англійською мовою встановлюються до осіб, які претендують на зайняття посад: держслужбовців категорій А, Б і В, голів місцевих адміністрацій та їх заступників/перших заступників, військовослужбовців офіцерського складу, поліцейських середнього та вищого складу та інших правооохоронних органів, прокурорів, податківців та митників, керівників держпідприємств. Остаточних перелік посад окремо буде затверджуватись Кабміном.   

Також цим проектом закону пропонується внести зміни до законодавчих актів з метою приведення їх норм у відповідність із його положеннями.  

На думку автора законопроекту № 9432, його прийняття сприятиме опануванню англійської мови громадянами України, активізації процесів інтеграції українців у європейську спільноту, формуванню суб’єктності України у світових глобалізаційних процесах та підвищенню рівня її конкурентоспроможності, а також зростанню інвестиційної та туристичної привабливості України.