Новини M.E.Doc

ДПС на постійній основі здійснює моніторинг роботи не тільки платників ПДВ, але і їх контрагентів на предмет реальності проведених господарських операцій.

Які саме порушення найчастіше допускають платники податків при поданні податкової звітності - розповіли податківці.

Чи може СГ використовувати під час здійснення тимчасової (виїзної) торгівлі алкоголем (тютюновими виробами) ліцензію на право роздрібної торгівлі з іншого місця торгівлі?

ВРУ встановила одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, що спричиняє російська військова агресія, зокрема, працівникам об’єктів критичної інфраструктури.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Кадровики стикаються із ситуацією, коли у працівників накопичуються дні невикористаної відпустки. Як можна використовувати такі відпустки - роз'яснює Держпраці.

Про особливості провадження господарської діяльності з виробництва, експорту, імпорту та реалізації підакцизних товарів нагадали податківці.

Комітет питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонує підтримати "євроінтеграційний" законопроект щодо працевлаштування людей з інвалідністю за зразками розвинутих країн.

Чи можливо отримати мобілізованому працівнику підприємства компенсацію за основну щорічну відпустку?

Чи має право підприємство у разі анулювання реєстрації платника ПДВ подати уточнюючий розрахунок за період, у якому він був платником?

ПКУ визначено, що рентна сплата за спеціальне використання води може не справлятися. У яких випадках не справляється рентна плата?

Якщо документи, пов’язані з предметом перевірки такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень.

Коли потрібно повідомляти ДПС про набуття у власність іноземної компанії та яка відповідальність за неповідомлення?

Якими нормативними актами передбачено проведення інвентаризації під час перевірки?

Внесено зміни до Порядку складання типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору. Йдеться про наказ Мінфіну від 23.02.2023 р. № 104.

Роз'яснення щодо обмеження використання праці жінок у нічний час, тривалості нічних змін надано фахівцями Держпраці. Докладніше - у нашому матеріалі.

Урядом визначено підстави для здійснення застосування пільги з оподаткування військовим збором грошового забезпечення осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях в умовах воєнного стану.

У Раді зареєстровано законопроект, яким встановлено обмеження використання патріотичної тематики при реєстрації торговельних марок та в рекламі.

Мінфін вніс зміни до форми декларації з податку на прибуток.

З 01.07.2023 р. законопроект № 8131 вимагає від підзвітних фінустанов України застосовувати заходи належної перевірки до фінансових рахунків для встановлення того, чи підлягають рахунки автоматичному обміну (чи є рахунки підзвітними).

Чи мають право контролюючі органи проводити фактичні перевірки за період, який вже було перевірено та застосовано відповідні штрафні санкції?

До уваги осіб-нерезидентів, зареєстрованих як платники ПДВ! Який перший звітний період для подання нової форми спрощеної декларації з ПДВ?

Чи включає ФОП-загальник до складу доходу суму компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб?

Чи передбачено оприлюднення плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків та в які терміни проводиться його коригування?

Хто є платником орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності та повинен подавати податкову декларацію з плати за землю, у разі якщо ЮО, яка орендує земельну ділянку державної або комунальної власності, уклала договір суборенди на цю земельну ділянку?

В програмі M.E.Doc додано нові форми звітності, які доступні для створення вже з I кварталу 2023 року.

До утворень без статусу юридичної особи належать, зокрема, але не виключно, трасти, фонди, установи, інші особи-нерезиденти, організаційно-правову форму яких включено до переліку, затвердженого Кабміном.

На сьогоднішній день вантажі, які перетинають митний кордон України, визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без рішення про визнання гуманітарною допомогою таких вантажів Мінсоцполітики.

Чи можуть в умовах дії воєнного стану встановити випробування при прийнятті на роботу особи з інвалідністю?

ДПС повідомила про оприлюднення проекту наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку призначення та звільнення податкового керуючого з визначенням його функцій та повноважень».