Новини M.E.Doc

Мін’юст надав роз’яснення щодо особливостей блокування коштів на рахунках боржників.

У ВРУ зареєстровано законопроект щодо встановлення демографічного збору.

Документальна позапланова перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених п. 78.1 ПКУ.

Вчора закінчився контракт з військовослужбовцем, продовжує служити. Що з гарантіями від роботодавця?

Як визначити контролюючу особу в КІК, якщо така компанія є у спільній власності кількох фізичних чи юридичних осіб?

До яких груп нематеріальних активів належать витрати на придбання права користування комп’ютерними програмами та кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів?

Коротко про головне за минулий тиждень.

До уваги платників плати за землю, екологічного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиного податку четвертої групи! Внесено зміни до постанови Кабміну від 06.12.2022 р. № 1364.

До яких платників ПДВ застосовується та за яких умов діє автоматична реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування?

У разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсяг оподатковуваних операцій.

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.

Чи враховуються в розрахунку обсягу оподатковуваних операцій, при визначенні підстав для анулювання реєстрації платником ПДВ, операції з постачання товарів/послуг, здійснені в періоді застосування ставки 2%?

Податківці зазначили, що неправильне заповнення платіжного документа при сплаті податків призводить до виникнення боргу і штрафних санкцій.

01.05.2024 р. набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» від 18.03.2024 р. № 133. Що передбачено?

Урядом внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану.

Яким чином та на яку дату визначається курс для обрахунку доходу, який не перевищує еквіваленту 2 млн євро, зокрема, у разі якщо ФО є контролюючою особою КІК у країнах з різними грошовими одиницями?

Чи підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ суми, визначені за податковими повідомленнями-рішеннями за формою «В1» або «В3»?

Законом № 3677 до КЗпП додано нову статтю 36-1, яка регулює трудові відносини при передачі суб’єкта господарювання – зміні власника.

ВРУ прийняла у другому читанні законопроект № 10168-2, яким, зокрема, передбачено, що тимчасово, до кінця воєнного стану, не застосовуватимуть штрафи за неподання звітів про КІК.

НБУ пропонує повторно обговорити зміни до касової роботи та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг.

Зовнішньоекономічний договір укладається суб’єктом ЗЕД або його представником у простій письмовій або в електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом.

До ДПСУ надходять численні запити від платників податків щодо скасування самостійно нарахованих штрафних санкцій за результатами подання уточнюючих розрахунків.

Набрав чинності Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються для отримання з акцизного складу спирту етилового денатурованого для переробки на алкоголь.

Як визначити фінрезультат до оподаткування КІК по ФО без долі володіння, яка здійснює фактичний контроль над іноземною компанією відповідно до п. 39-2.1.6 ПКУ?

Які реквізити слід зазначати у полях платіжної інструкції у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у СЕАРП та СЕ (в т.ч. у полях «Отримувач» та «Призначення платежу»)?

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення національної системи кваліфікацій відповідно до актуальних потреб ринку праці та інших питань» № 9630 від 21.08.2023 р.

За порушення вимог валютного законодавства можуть бути застосовані заходи впливу, як до юридичних осіб, так і до фізичних і посадових осіб.

Основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до провадження персоніфікованого обліку, є трудова книжка. А що робити за відсутності документів?

Яким чином здійснюється обмін інформацією між НБУ та ДПС про порушення резидентами граничного строку розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з метою нарахування пені?

Що змінилось у частині звільнення від фінансової відповідальності за помилкову сплату грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок та яких податків /зборів це не стосується?