Новини M.E.Doc

Відновлено фінансування ФССУ медичних і соціальних послуг, одноразових страхових виплат для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або профзахворювань, осіб з інвалідністю (членів їх сімей).

Внесено зміни до наказу Мінфіну від 08.12.2012 р. № 1057 щодо створення контрольної стрічки ПРРО, порядку передачі електронних копій документів РРО/ПРРО до ДПС та функціонування СОД РРО.

Підприємства, що зобов'язані застосовувати МСФЗ, подають фінзвітність за 2020 рік на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі.

Внесено зміни щодо оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів освіти і науки.

Нацбанк постановою від 23.11.2020 року № 148, яка набирає чинності з 01.12.2020 р., вніс зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні.

Порядок та умови визначення потреб у зв’язку з інвалідністю встановлюються на підставі висновку медико-соціальної експертизи та з врахуванням здібностей до професійної і побутової діяльності особи з інвалідністю.

Уряд зобов’язаний не пізніше ніж за 7 календарних днів повідомити громадян про наміри щодо запровадження локдауну.

НБУ оприлюднив для обговорення доопрацьований проєкт Положення про інспекційні перевірки небанківських фінансових установ.

Податкові канікули для ФОПів, разова допомога для бізнесу під час карантину, а також допомога ФОПам на дітей - таку підтримку надасть держава, а відповідні законопроєкти будуть передані до ВРУ.

ДРС розмістила інформацію щодо уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю).

Про особливості запровадження трирівневої системи з ТЦУ та про незастосування штрафів за неподання Звіту про контрольовані операції протягом карантину – у нашому матеріалі.

Як правильно заповнити платіжку на сплату ЄСВ читайте у нашому матеріалі.

Мін’юст з метою забезпечення єдиної практики застосування законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб надав роз’яснення в частині подання документів для державної реєстрації ТОВ в електронній формі.

Хто повинен застосовувати РРО або ПРРО у 2021 році та які виключення? Докладно про це читайте у нашому матеріалі.

Інформацію про головного бухгалтера за формою №1-ОПП потрібно подати у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків.

Як визначається 10-ти денний термін для подання форми № 20-ОПП?

Нагадаємо, коли сума подарунка від роботодавця оподатковується ПДФО та військовим збором, а коли – ні.

Про збільшення прожиткового мінімуму з 01.12.2020 р. та його вплив на основні показники – у нашому матеріалі.

Ставки податку на нерухомість встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради та не повинні перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати. Тобто, нульова ставка податку на нерухомість не звільняє суб’єкта господарювання від подачі декларації.

Законопроєкт передбачає звільнення від планових перевірок суб’єктів мікро- та малого підприємництва, які не застосовують спрощену систему оподаткування на три роки після їх реєстрації.

Про особливості застосування ставки податку на прибуток у 0% – у нашому матеріалі.

До 1 грудня поточного року представникам роботодавців потрібно надати до Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Чи повинен підприємець сплатити ЄСВ за місяць, у якому втрачено статус особи з інвалідністю?

У разі незгоди з висновками перевірки, які викладені в акті перевірки, платник податків має право подати заперечення та додаткові документи протягом 10 робочих днів.

Одним з обов’язкових реквізитів фіскального чека є позначення форми оплати суми коштів за цією формою оплати та валюти операції.

Факторингові операції є різновидом посередницьких операцій і являє собою переуступку банку неоплачених боргових вимог.

Оприлюднено дня обговорення проєкт наказу Мінфіну щодо Порядку заповнення митних декларацій окремих типів.

Стару звітність з ЄСВ планують скасувати з 01.05.2021 року.