Новини M.E.Doc

ДПСУ повідомила про застосування п. 137.11 Податкового кодексу України суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

З 01.03.2024 року набув чинності національний стандарт ДСТУ 2732:2023 «Діловодство й архівна справа».

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням, та повідомлення ДПСУ про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.

Підприємці зможуть використовувати в торговельних марках офіційну назву і міжнародний літерний код України та імітацію Малого Герба. Які умови?

Про те, як округляти кількість днів щорічної відпустки для розрахунку компенсації, Мінекономіки надало роз’яснення.

ДПСУ оприлюднила оновлені розділи I–III плану – графіка документальних перевірок.

Особливості визначення загального МПЗ платників податку - власників, орендарів, користувачів на інших умовах земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, врегульовано ПКУ.

Перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. ЦКУ визначено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Які додатки необхідно подавати суб’єкту господарювання при поданні уточнюючої декларації акцизного податку (всі, що були подані в звітній декларації, чи лише той, що підлягає уточненню)?

Коротко про головне за минулий тиждень.

Щодо деяких форм володіння КІК у розумінні ст. 39-2 ПКУ.

До якого контролюючого органу повинен стати на облік нерезидент у разі придбання нерухомого майна? Деталі - у нашому матеріалі.

Податківці нагадали про порядок списання підприємствами знищеного або зіпсованого майна під час російською збройною агресією проти України.

Податківці повідомили про порядок запровадження з 01.09.2024 року оподаткування акцизним податком нікотиновмісних продуктів для орального застосування та їх маркування марками акцизного податку.

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф.

Щодо нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зокрема, про пільги з цього податку – у нашому матеріалі.

Про граничні строки подання звітності та сплати податків у березні 2024 р. – у нашому податковому календарі.

Що в податковій і митній сферах передбачає План пріоритетних дій Уряду на 2024 рік – повідомила Н. Южаніна.

Чи можливе звільнення працівника за станом здоров'я та на підставі якої статті КЗпП?

У ПФУ навели найтиповіші причини, за яких ПФУ відхиляє заяви-розрахунки для оплати лікарняного роботодавцю.

Нормативно-правову базу НБУ адаптовано до вимог нових законів про фінансові послуги, про страхування та про кредитні спілки.

ДПСУ опублікувала Інформаційний лист № 1/2024. В зазначеному листі розглянуті питання, що виникають у процесі застосування платниками податків режиму Дія Сіті.

У разі самостійно виявленої помилки страхувальники можуть повернути надлишково отримані кошти на рахунок ПФУ або провести доплату по лікарняних. Деталі - у нашому матеріалі.

Чи зобов’язаний СГ подавати податкову декларацію з плати за землю (річну або щомісячну) за земельні ділянки, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України?

На підписі у Президента знаходиться Закон про внесення змін до ПКУ та інших законів щодо онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства. Що відомо?

Чи буде нараховуватися пеня за порушення встановлених граничних строків розрахунків на «незначну суму» незавершеної операції з експорту та/або імпорту товарів, якщо загальна сума операції підлягала валютному нагляду?

Мінфін оприлюднив проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах»».

Студенти мають гарантоване державою право на забезпечення стипендіями у порядку, встановленому КМУ. Детальніше - у нашому матеріалі.

Хто і коли зобов’язаний подавати повідомлення за ф. 20-ОПП? Наслідки і відповідальність за неподання.

Чи застосовується відповідальність до платника податків, який після отримання повідомлення про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки не з’явився у визначений час до контролюючого органу з документами для проведення такої перевірки?