Новини M.E.Doc

Поговоримо про цікаві доробки, які були зроблені протягом травня 2020 р. у програмі.

02.06.2020 року частково буде обмежено доступ до електронних сервісів ДПС.

У разі виявлення виробничих дефектів у використанні РРО необхідно звернутися до виробника.

Провести виправлення без застосування штрафних санкцій можливо, зокрема, якщо до уточнюючого розрахунку за ф. №1ДФ додаються рядки про виплачені доходи, які не включаються до розрахунку загального оподатковуваного доходу та не зменшують/ збільшують податкові зобов’язань платника податку.

Звіти про обсяги виробництва та обігу спирту, алкоголю та тютюну потрібно подавати до ДПС до 9 числа наступного місяця (включно).

Протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця, в якому завершується дія карантину, не будуть штрафувати за не реєстрацію (несвоєчасну) реєстрацію ПН та РК в ЄРПН.

Фонд повідомив, що звільнення від сплати ЄСВ фізособами-підприємцями та часткове безробіття не є перешкодою в отриманні лікарняних.

Про змінені правила визначення граничного обсягу доходу для перебування на 3 групі платників єдиного податку юрсобам з 02.04.2020 р.

Мінсоцполітики розробило проєкт оновленого порядку надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Отримати її можуть і підприємці при виконанні деяких умов.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Прожитковий мінімум має встановлюватися у відсотковому співвідношенні до середньомісячної заробітної плати в Україні за рік.

Зберігання спирту різними суб’єктами господарювання за одним місцезнаходженням не допускається. Однак є умови, за якими це можливо.

Прийнятий Закон щодо податкової реформи також вніс зміни і в облік платників податків.

27.05.2020 р. набрала чинності постанова КМУ від 20.05.2020 р. № 383 щодо критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності для перевірок Держпраці.

Про граничні строки подання звітності та сплати податків у червні 2020 року.

Підприємців звільнити від нарахування та сплати ЄСВ за себе до 31.05.2020 р. А чи продовжується мораторій на перевірки, нарахування штрафів та пені?

Чергові зміни до ПКУ, внесені Законом № 591, продовжують податкові пільги, мораторій на перевірки, відтерміновують застосовування штрафів.

Зміни до ПКУ дозволили сплачувати податки, граничний строк сплати яких припадають на вихідний (святковий) день, на наступний робочий день.

Що змінилось для фізособ – підприємців на загальній системі оподаткування із набранням чинності Законом № 466.

Президент підписав закон про карантинні пільги для ФОП та про продовження дії мораторію на перевірки.

На підставі звернень громадян Держпраці розпочинає здійснення позапланових заходів із здійснення державного нагляду (контролю).

ФСС роз’яснив особливості отримання компенсації втраченого заробітку під час самоізоляції.

В даному матеріалі розглянемо, які саме зміни стосуються місцевих податків і зборів.

Із набранням чинності Законом № 466 запроваджується нова концепція відповідальності. Вона стосується як відповідальності платників податків, так і контролюючих органів.

Що змінилось в оподаткуванні ПДФО? Основні моменти.

Розглянемо впроваджені Законом №466 кроки Плану дій BEPS.

Мінсоцполітики затвердило перелік посад працівникам сфери соцзахисту населення, яким встановлюються тимчасові додаткові доплати до зарплати у граничному розмірі 100%.

Мінекономіки зробило три важливі висновки про перевірки під час карантину.

З 01.06.2020р. з'являться нові форми заяв, що подаються для реєстрації юросіб, фізосіб та громадських формувань. Замість існуючих 24-х форм заяв з 01.06.2020 р. буде використовуватися лише 9 форм заяв.

В цьому матеріалі розглянемо внесені зміни, які стосуються платників єдиного податку.