Новини M.E.Doc

Після завершення воєнного стану у платника ПДВ зберігається право на використання сум ПДВ, включених до складу податкового кредиту на дату переходу на спрощену систему.

Які особливості встановлені для платників акцизного податку – виробників пального, зокрема, при поповненні обсягу залишку пального в СЕАРП та СЕ?

Підписано Закон про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

У ПКУ пропонується закріпити норму про ненарахування та несплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, починаючи з місяця, в якому відбулося руйнування майна.

У ВРУ зареєстровано законопроект № 7628 “Про колективні угоди та договори”, яким пропонується підвищити роль колективно-договірного регулювання трудових відносин, посилити захист прав працівників і роботодавців.

Коротко про головне за тиждень.

Повернення надміру або помилково сплачених сум ЄСВ здійснюється у випадках визначених наказом Мінфіну.

ДПСУ нагадала про права та обов’язки платників та контролюючих органів з питань міжнародного оподаткування.

У разі порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування платники єдиного податку 3 групи за ставкою 2% зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів.

Мінфін вніс зміни до форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ.

Змінами до КЗпП було скасовано норму щодо збереження середнього заробітку мобілізованим. Водночас це не стосується добровольців територіальної оборони.

Відпустка без збереження заробітної плати в умовах воєнного стану: на який період надається та у яких випадках зараховується до робочого стажу?

Якщо у період з дати складання до дати реєстрації АН/РК в ЄРАН суб’єкт господарювання - особа - отримувач змінив свій статус, в АН/РК зазначається код операції для складання в одному примірнику.

Викладено в новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

НБУ розроблено порядок відкриття та закриття платіжних рахунків користувачів.

Ділимось новими доробками, які були зроблені в липні 2022 року у M.E.Doc.

ВРУ ухвалила Закон, яким передбачено, що нові споруди обов'язково будуть будуватися із бомбосховищами.

У Раді зареєстровано законопроект № 6067, яким, зокрема, передбачено сприяння продуктивної зайнятості населення, у т. ч. молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці.

Нацбанк посилює вимоги до низки небанківських установ з метою мінімізації спекуляцій на валютному ринку в умовах війни.

Оновлено форму Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

У Раді зареєстровано законопроект № 7611 щодо пролонгації особливостей оподаткування програмної продукції.

ВРУ підтримала у першому читанні законопроект щодо вилучення майна в умовах воєнного стану.

Коротко про головне за тиждень.

СГ, які здійснюють реалізацію товарів та послуг за готівковий розрахунок, зобов’язані застосовувати РРО чи ПРРО, а в окремих випадках КОРО та розрахункові книжки.

Мінагрополітики затвердило усереднені показники нормативної грошової оцінки земель, які застосовуються у період дії правового режиму воєнного стану.

Під час воєнного стану штрафи та пеня за порушення законодавства щодо ЄСВ не застосовуються. Про які саме порушення йде мова – читайте у статті.

Про граничні строки подання декларацій та сплати податків - дізнайтесь з нашого Податкового календаря.

Фонд продовжує фінансування лікарняних під час війни. У міру сплати ЄСВ роботодавцями кошти надходять на рахунок Фонду і одразу направляються на виплати.

Якщо КУА здійснює управління активами кількох ІСІ, то Декларація разом з фінансовою звітністю складається та подається КУА окремо по кожному ІСІ, активи яких перебувають у її управлінні.

19.07.2022 р. було прийнято Закон щодо внесення змін до Закону про бухоблік та фінзвітність в Україні"» (законопроект від 01.11.2021 р. № 6244).