Новини M.E.Doc

ДПСУ оновила довідники податкових пільг станом на 25.01.2023 р.

Президент підписав Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо платіжних послуг (законопроект № 4366).

Актуальні критерії ризиковості здійснення операцій визначені на законодавчому рівні. Докладніше про це - у нашому матеріалі.

Про найпоширеніші помилки при поданні заяви-розрахунку, які впливають на відхилення її прийняття роз'яснили в ПФУ.

Що змінилось у трудових відносинах протягом 2022 року?

У разі відсутності квитанції №2 на поданий звіт або наявності символу «:)» необхідно уточнити інформацію у контролюючому органі щодо необхідності повторного подання звіту.

Чи може перебувати на спрощеній системі оподаткування ФОП, яка отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю?

МРГ з дерегуляції рекомендувала Кабміну скасувати значну частину дозволів, ліцензій, декларацій, погоджень тощо, формування яких здійснює Мінекономіки.

У ВРУ зареєстровано законопроект, яким пропонується закріпити презумпцію невинуватості платника податків у ПКУ.

Хто має право отримати бюджетне відшкодування ПДВ та як отримати відшкодування ПДВ?

Мінфін оприлюднив проект наказу щодо внесення змін до Порядку складання типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору.

Про новинки та доробки, які були зроблені в січні 2023 року у M.E.Doc, дізнайтесь з нашого Дайджесту.

У ВРУ зареєстровано законопроект, яким передбачається прискорення відшкодування ПДВ та відновлення нарахування пені за його несвоєчасне відшкодування.

Затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних, а також Порядок та критерії визначення підприємств, які є критично важливим для функціонування економіки.

Про граничні строки подання звітності та сплати податків у лютому 2023 р. – дізнайтесь з нашого податкового календаря.

Про деякі новації щодо операцій з оподаткування ПДВ, що звільняються від оподаткування зазначили податківці.

У багатьох СГ виникає питання: чи оплатять заяви-розрахунки, які ФССУ прийняв, але не встиг профінансувати до 01.01.2023 р.? Деталі - у нашому матеріалі.

Податківці повідомили про особливості заповнення розрахунку коригування до податкової накладної, складеної та зареєстрованої в ЄРПН без факту здійснення господарських операцій.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Працюючі жінки при виході у відпустку по вагітності та пологах отримують відповідну допомогу. Підставою для її призначення є листок непрацездатності, сформований на підставі медичного висновку.

Чи можна взяти відпустку без збереження зарплати до завершення воєнного стану?

Кабмін вніс зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Єдинники 3 групи, які використовують особливості оподаткування, зобов'язані визначити загальне МПЗ при поданні звітності за грудень наростаючим підсумком.

Чи включаються до доходу ЮО – платника ЄП третьої групи проценти (відсотки), отримані від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному)?

27 січня 2023 р. о 10:00 за ініціативи Мінінфраструктури відбудеться онлайн-зустріч з представниками бізнес-асоціацій щодо впровадження е-ТТН.

Наказом Мінфіну від 28.12.2022 р. № 463 затверджено нові редакції форми податкової накладної, а також форм декларацій з ПДВ, зокрема, спрощеної, а також форм уточнюючих розрахунків. Крім того, вносяться зміни і до порядків їх складання.

Під час воєнного стану резиденти Дія Сіті можуть отримувати роботи, які виконуються гіг-спеціалістами з числа іноземців та осіб без громадянства за гіг-контрактами, без отримання дозволу.

ФССУ надав відповідь - куди з 01.01.2023 року роботодавцям подавати повідомлення про виплату коштів за лікарняними і чи потрібно це робити?

З 1 січня 2023 року скасовано дію пільгового режиму для операцій з постачання програмної продукції.

Суми надміру сплачених грошових зобов’язань підлягають заліку в рахунок його непогашених грошових зобов’язань або податкового боргу за іншими податками. А що з перевищенням?