Новини M.E.Doc

Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних).

У ВРУ зареєстровані законопроєкти, якими вносяться зміни до Податкового та Митного кодексів щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України.

ПФУ навів алгоритм виплати за листком непрацездатності.

Яку підставу для визначення статусу резидента України обирає платник податків (юридична особа, фізична особа) при заповненні заяви про підтвердження резидентського статусу для уникнення подвійного оподаткування?

Чи передбачена відповідальність у разі несплати або несвоєчасної сплати платником авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів (частини чистого прибутку) в період дії карантину/воєнного стану?

Внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Резидент Дія Сіті – юрособа, яка відповідно до Закону № 1667 набула статусу резидента Дія Сіті та згідно з інформацією, що міститься у реєстрі Дія Сіті, перебуває у зазначеному статусі.

ДМС оприлюднила перелік підприємств, включених у квартальний план-графік планових виїзних документальних перевірок. Детальніше - у нашому матеріалі.

ДПСУ та Держгеокадастр звертають увагу власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності! Відомості Державного земельного кадастру повинні містити коректну інформацію про цільове призначення земельної ділянки.

У ВРУ зареєстровано законопроєкт № 11334 від 11.06.2024 р. щодо бронювання працівників суб’єктами господарювання на автомобільному транспорті.

Чи є об’єктом оподаткування легковий автомобіль, що включений після 1 лютого до Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у звітному (податковому) році?

Продовжуємо знайомити користувачів з новим рішенням СОТА CRS.

ГУ ПФУ у Вінницькій області надано покрокову інструкцію проведення аудиту відцифрованої трудової книжки.

Податківці роз’яснили, які рентні платежі має сплачувати СГ за видобуті обсяги підземних вод.

Законодавчо визначено, що платник ЄСВ зобов’язаний своєчасно проводити нарахування та в повному обсязі сплачувати ЄСВ. Чи можна передати обов'язок сплати ЄСВ третім особам?

Звітність, пов’язана з використанням РК, подається у складі Звіту за ф. № ЗВР-1 та Довідки про використані розрахункові книжки.

Справляння єдиного податку четвертої групи на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Команда M.E.Doc інформує про наступні можливі шляхи обміну Додатком 2 до ПН, АН та РК до них.

Уряд ухвалив зміни, які, зокрема, стосуються можливості постановки на військовий облік через закордонні дипломатичні установи України для осіб, які перебувають не в Україні понад три місяці.

У ВРУ зареєстровано законопроєкт № 11331, в якому, окрім іншого, передбачено поняття економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації та законопроєкт № 11332, яким визначено особливості сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних.

Нацбанк знизив облікову ставку до 13%. Зниження облікової ставки затверджено рішенням НБУ від 13.06.2024 р. № 205-рш.

Чи може працівник після звільнення з військової служби при виході на роботу взяти відпустку без збереження зарплати на підприємстві та якої тривалості?

Продовжуючи цикл наших публікацій щодо звіту про фінансові рахунки (звіт CRS), розглянемо особливості створення нового звіту.

Перший звітний (податковий) період для подання податкової декларації з рентної плати у разі придбання земельної ділянки із свердловиною для видобування підземної води.

Перелік підстав, на основі яких приймається рішення про відмову у державній реєстрації.

Оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна регламентується ПКУ. Доходи, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів.

ПКУ визначено доходи, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Що стосується доходу фізособи - волонтера?

Чи є платником земельного податку юрособа – єдинник 3 групи, що є власником земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво?