Новини M.E.Doc

Які податкові пільги з ПДВ поширюються на підприємства, що займаються благодійною діяльністю і спонсорством?

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

Рішення, прийняті податковим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному та в судовому порядку.

Визначено методологію та критерії оцінювання об’єктів оверсайту інфраструктури ринків капіталу.

Кабмін скасував реєстр виробників і розповсюджувачів програмного забезпечення, який до сьогодні вело Міністерство економіки.

Законом № 3603 скорочуються терміни проведення перевірок щодо визначення суми ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню.

Про відповідальність за порушення законодавства у сфері реалізації підакцизних товарів з 01.09.2024 р.

Як розраховується ефективна ставка податку на прибуток з метою виконання умови, на підставі якої оподаткований прибуток КІК звільняється від оподаткування?

Щодо реалізації прав та можливих дій платників податків для вирішення проблемних питань, пов’язаних зі справлянням податків на територіях, які зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії рф.

Чи повинен суб'єкт господарювання, який реалізує талони, смарт-карти на пальне, реєструватись платником акцизного податку?

МПЗ визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на відповідний податковий рік.

Мінфін наказом від 18.03.2024 р. № 130 затвердив зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах».

Мінфін проектом наказу пропонує внести зміни до Порядку ведення Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності.

З якого періоду, яким чином та яку податкову звітність подають ЮО-спрощенці, що є платниками податку на прибуток при отриманні скоригованого прибутку КІК (у т. ч. якщо фінансовий рік компанії відрізняється від календарного)?

Якщо реєстрація ПН була зупинена, потрібно ретельно підготуватись до подання Повідомлення на розблокування ПН, оскільки від якості підготовки цього документу залежить результат його розгляду.

Чи є базою нарахування ЄСВ сума внесків за договорами довгострокового страхування життя сплачених роботодавцем за найманих працівників?

Звіт про КІК має бути подано контролюючими особами одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи.

Як заповнюється реквізит «Призначення платежу» (у т. ч. код виду сплати) платіжної інструкції у разі оплати послуги з проставлення апостилю?

Держстат оновив деякі форми статистичної звітності.

Як виправити помилку, допущену в графі 9 «Код пільги» податкової накладної?

Як платникам податку, які до дати набрання чинності Законом № 3050 визначили та задекларували в декларації з податку на прибуток МПЗ за 2022 рік, відкоригувати задекларовані суми (у т. ч. якщо вже подана та оприлюднена річна фінзвітність разом з аудиторським висновком за 2022 рік)?

З 16.03.2024 року набрали чинності зміни до ПКУ, якими, зокрема, затверджено новації щодо плати за землю.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Мінфін на своєму сайті оприлюднив проект наказу, яким пропонується затвердження нового Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та Вимог до місць зберігання спирту.

Зміни до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку, затверджені наказом Мінфіну № 720, набули чинності 16.01.2024 р.

Як для цілей зберігання пального, що використовується для заправлення електрогенераторної установки, визначається поняття «об’єкт» (приміщення, територія, будівля, тощо)?

Як у додатку 4ДФ до Об’єднаного розрахунку податковий агент відображає суми наданих платнику податку доходів у негрошовій формі, до яких застосовується натуральний коефіцієнт?

У ВРУ зареєстровано законопроекти від 03.04.2024 №11148 та № 11149, якими планують звільнити від оподаткування митом та ПДВ операції з ввезення товарів для потреб виробництва та/або ремонту безпілотних систем гуманітарного розмінування.

Скорочення штату працівників і скорочення їх чисельності – це різні поняття.

Платники акцизу заповнюють лише відповідний розділ і додатки до Декларації, які відповідають виду господарської діяльності платника, виду підакцизних товарів (продукції).