Новини M.E.Doc

26.01.2021 р. набрала чинності постанова Уряду від 13.01.2021 р. Від цієї дати діють нові мінімальні роздрібні ціни на вермути та вина.

Суб’єкти господарювання з метою підтвердження/набуття статусу платника єдиного податку 4 групи на 2021 рік можуть подати податкову звітність за старою формою.

Триває деклараційна кампанія-2021. Податківці нагадали про терміни подання декларації про майновий стан і доходи ФОП та незалежниками, та надали зразки її заповнення.

Особливості нарахування податкового зобов’язання та формування податкового кредиту для операцій з ПДВ, для яких з 01.01.2021 року запроваджена ставка ПДВ 7 %.

Продовжуємо цикл публікацій щодо ПРРО. Сьогодні Ви дізнайтесь, зокрема, про офлайн-режим роботи ПРРО, контрольну стрічку ПРРО та вимоги щодо її створення, коли може бути відмовлено у реєстрації ППРО тощо.

Прем’єр-міністр України Д. Шмигаль на своєму Telegram-каналі нагадав про перелік карантинних обмежень на всій території України з 25 січня 2021 р.

Підвищення кваліфікації має певні переваги, адже від підвищення кваліфікації працівника виграє і підприємство, отримуючи більш кваліфікованого співробітника

Яким чином заповнюється податкова декларація з туристичного збору у разі виправлення самостійно виявлених помилок?

20 січня Кабмін затвердив нові оклади єдиної тарифної сітки для розрахунку заробітних плат працівників бюджетних установ.

З 01.01.2021 року вкотре змінились правила застосування РРО (ПРРО) фізособами-єдинниками. Що треба знати?

Коротко про головне за минулий тиждень.

Мінфін 19 січня 2021 року затвердив дві Узагальнюючі податкові консультації щодо усунення неоднозначного трактування окремих норм податкового законодавства.

Розглянемо докладніше, у яких випадках амортизація на основні засоби нараховується, а в яких – ні.

Чи дозволяється виплата дивідендів, коли за даними звітного періоду отримано прибуток, але є накопичені збитки минулих років?

Формою Повідомлення не передбачено проведення змін або коригувань даних, але для виправлення помилки необхідно припинити роботу касира та подати форму повторно.

Чи включається до суми доходу підприємства - платника єдиного податку 3-ї групи вартість безоплатно отриманих товарів?

За якими кодами бюджетної класифікації сплачувати за ліцензії при виробництві та торгівлі рідинами для електронних сигарет?

Державний центр зайнятості повідомив щодо неможливості подання звіту про квоти роботодавцями онлайн.

Про те, як справлятимемо екологічний податок у 2021 році, у нашому матеріалі.

У ВРУ зареєстровано законопроєкт, яким пропонується заборонити перенесення робочих днів з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів.

Податківці поділилися корисними таблицями щодо застосування спрощеної та загальної системи оподаткування підприємцями у 2021 році.

З якого періоду після набуття статусу особи з інвалідністю або статусу пенсіонера підприємець звільнений від сплати ЄСВ за себе?

За кожним великим платником в Міжрегіональних управліннях закріплено індивідуального податкового координатора.

Які основні зміни щодо трансфертного ціноутворення набрали чинності з 01.01.2021 р., у зв’язку з прийняттям Закону № 1117?

Держстат розширив Перелік форм державних статспостережень та фінзвітності, які можуть подаватися в електронному вигляді в 2021 році.

Законопроєктом пропонується внести зміни до ст. 175 Кримінального кодексу України, збільшивши суму штрафів у 3 рази за невиплату заробітної плати.

Нацбанк скасував низку обмежень на проведення операцій з іноземною валютою.

Графік відпусток складається для підтримання повноцінного безперебійного робочого процесу, але це не константа, адже до затвердженого графіку відпусток, за потреби працівника, можна внести зміни.

При ускладненнях від коронавірусу застраховані особи можуть пройти реабілітацію за кошти ФСС. 100% вартості відновлювального лікування покривається за рахунок Фонду.

Банки та небанківські фінустанови отримали більше часу для автоматизації процесів у сфері фінмоніторингу. Відтепер вони зобов’язані це зробити не пізніше 30 червня 2021 року.