Новини M.E.Doc

Яким є визначення поняття «загальний сукупний дохід» усіх КІК для цілей застосування пп. 39-2.4.2 ПКУ? Відповідь на це питання надали податківці в Інформаційному листі №3/2024.

За якою ставкою ПДФО оподатковується зарплата працівника, який працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом на підставі трудового контракту (у вільний час від основної роботи в іншого роботодавця)?

Щодо визнання фізичної (юридичної) особи – резидента України контролюючою особою, якщо інша особа – резидент України визначив себе контролюючою особою КІК у розмірі 100%. Яким чином (за якою процедурою) один зі співвласників компанії може самостійно визначити себе контролюючою особою?

Президент В. Зеленський підписав Закон про мобілізацію. Документ набуде чинності за місяць після офіційної публікації. Серед іншого, в ньому прописано, хто не підлягає мобілізації та матиме відстрочку.

Чи необхідно подавати звіт про КІК та копії фінансової звітності КІК, що зареєстровані у російській федерації, республіці білорусь за 2022 і 2023 роки, у зв’язку із втратою контролю над ними в умовах військової агресії рф проти України?

Яким чином заповнювати графи 23-24 Звіту про КІК, якщо відповідно до даних фінансової звітності отримано збиток від операційної діяльності, фінансовий результат до оподаткування - збиток?

17.04.2024 року Закон опубліковано в Голосі України.

Нацбанк затвердив форму письмового повідомлення регулятора про призначення суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги з обов’язкового аудиту фінансової звітності страховика.

Чи може відсутність податкового розрахунку бути підставою для відмови у наданні лікарняних та інших соцгарантій?

Чи звільняється від відповідальності платник податку на прибуток за неподання до 10 червня 2022, 2023, 2024 років річної фінзвітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом?

Базою нарахування ЄСВ для підприємств, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту), є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат.

Щодо необхідності відображення повної інформації в звітах про КІК.

Щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за наявності відмітки у листку непрацездатності про алкогольне сп’яніння – від ПФУ.

Мінекономіки оприлюднило проект наказу “Про внесення змін до деяких наказів, що регулюють питання у сфері охорони праці”.

В якому розмірі виплачується одноразова допомога потерпілому від нещасного випадку на виробництві?

Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання фінзвітності платником податку на прибуток (неприбутковими підприємствами, установами та організаціями), та чи складають у такому випадку органи ДПС протоколи про адміністративні правопорушення?

Чи зберігається середній заробіток за добровольцем добровільного формування територіальної громади (ДФТГ)?

Чи можна подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, якщо минуло більше 365 к. дн., що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН?

12 квітня на засіданні Кабінету Міністрів була прийнята постанова про оновлення розміру грошових виплат військовослужбовцям та поліцейським.

Мін’юст роз’яснив – які бувають види довіреностей та як їх оформити.

Що змінилось у реєстрації платників податків та обліку рахунків з набранням чинності Законом № 3603?

Прогул без поважних причин може стати підставою для прийняття роботодавцем рішення про звільнення такого працівника.

У разі експорту товарів датою виникнення податкових зобов’язань є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства.

ДПС роз’яснила, які зміни були внесені до ПКУ щодо фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Які податкові пільги з ПДВ поширюються на підприємства, що займаються благодійною діяльністю і спонсорством?

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

Рішення, прийняті податковим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному та в судовому порядку.

Визначено методологію та критерії оцінювання об’єктів оверсайту інфраструктури ринків капіталу.

Кабмін скасував реєстр виробників і розповсюджувачів програмного забезпечення, який до сьогодні вело Міністерство економіки.