Новини M.E.Doc

У Таблиці даних зазначаються: КВЕД, коди товарів УКТЗЕД та коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010.

Чи може ЮО – платник ЄП третьої групи застосовувати спрощену систему оподаткування при наданні фінансової допомоги (поворотної або безповоротної) ФО?

Чи весь ПДФО, утриманий з доходів гіг-спеціалістів, перераховується на рахунок за кодом 11011200? Як оподатковується щорічна оплачувана перерва?

Наразі батьки 3-х чи більше дітей мають право на відстрочку від військової служби. Однак, згідно з новим Законом про мобілізацію, невдовзі за несплату аліментів понад 3 місяці хоча б за одну дитину боржників буде позбавлено цього права.

Чи застосовується відповідальність до ФО – контролюючої особи відповідно до п.120.7 ПКУ, у разі незазначення у Звіті про КІК за 2022, 2023 роки переліку операцій КІК із нерезидентами – пов’язаними особами?

Суми екологічного податку, який справляється за розміщення відходів, обчислюються платниками самостійно щокварталу, виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів.

Як знятися з обліку в контролюючих органах юридичній особі?

Медвисновок про тимчасову непрацездатність та е-лікарняний – два різні електронні документи.

Що робити з працівниками, які залишили місце проживання і переїхали в іншу область або за кордон?

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в т. ч. його частка, яка підтверджується документами про право власності.

Кабмін розробив зміни до постанови Кабміну від 27.12.2010 №1257.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Яким є визначення поняття «загальний сукупний дохід» усіх КІК для цілей застосування пп. 39-2.4.2 ПКУ? Відповідь на це питання надали податківці в Інформаційному листі №3/2024.

За якою ставкою ПДФО оподатковується зарплата працівника, який працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом на підставі трудового контракту (у вільний час від основної роботи в іншого роботодавця)?

Щодо визнання фізичної (юридичної) особи – резидента України контролюючою особою, якщо інша особа – резидент України визначив себе контролюючою особою КІК у розмірі 100%. Яким чином (за якою процедурою) один зі співвласників компанії може самостійно визначити себе контролюючою особою?

Президент В. Зеленський підписав Закон про мобілізацію. Документ набуде чинності за місяць після офіційної публікації. Серед іншого, в ньому прописано, хто не підлягає мобілізації та матиме відстрочку.

Чи необхідно подавати звіт про КІК та копії фінансової звітності КІК, що зареєстровані у російській федерації, республіці білорусь за 2022 і 2023 роки, у зв’язку із втратою контролю над ними в умовах військової агресії рф проти України?

Яким чином заповнювати графи 23-24 Звіту про КІК, якщо відповідно до даних фінансової звітності отримано збиток від операційної діяльності, фінансовий результат до оподаткування - збиток?

17.04.2024 року Закон опубліковано в Голосі України.

Нацбанк затвердив форму письмового повідомлення регулятора про призначення суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги з обов’язкового аудиту фінансової звітності страховика.

Чи може відсутність податкового розрахунку бути підставою для відмови у наданні лікарняних та інших соцгарантій?

Чи звільняється від відповідальності платник податку на прибуток за неподання до 10 червня 2022, 2023, 2024 років річної фінзвітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом?

Базою нарахування ЄСВ для підприємств, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту), є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат.

Щодо необхідності відображення повної інформації в звітах про КІК.

Щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за наявності відмітки у листку непрацездатності про алкогольне сп’яніння – від ПФУ.

Мінекономіки оприлюднило проект наказу “Про внесення змін до деяких наказів, що регулюють питання у сфері охорони праці”.

В якому розмірі виплачується одноразова допомога потерпілому від нещасного випадку на виробництві?

Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання фінзвітності платником податку на прибуток (неприбутковими підприємствами, установами та організаціями), та чи складають у такому випадку органи ДПС протоколи про адміністративні правопорушення?

Чи зберігається середній заробіток за добровольцем добровільного формування територіальної громади (ДФТГ)?

Чи можна подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, якщо минуло більше 365 к. дн., що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН?