Новини M.E.Doc

Чи можна прийняти на роботу працівника у вихідний день? Наприклад, 01.10.2023 р.

Не уклали трудовий договір із найманим працівником? Будьте готові сплатити великий штраф.

Про граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів) у жовтні 2023 року дізнайтесь з нашого податкового календаря.

Коротко про головне за минулий тиждень.

З 01.08.2023 року набрали чинності зміни, які стосуються, зокрема, скасування штрафів у разі сплати протягом 30 календарних днів нарахованого перевіркою зобов’язання.

Податківці нагадали про правила зберігання пального для генератора під час дії воєнного стану, а також нюанси заповнення акцизної накладної.

Про оподаткування військовим збором суми доходу у вигляді аліментів, що виплачується платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін – у нашому матеріалі.

Мінекономіки розмістило довідкову інформацію щодо ставок увізного мита України, які будуть застосовуватись у 2024 році до імпорту товарів походженням з ЄС в рамках зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Традиційно, ДПСУ оновила довідники податкових пільг.

Щодо оподаткування суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор.

МОЗ відповів на головні питання щодо військового обліку військозобов’язаних жінок-медиків, зокрема, про можливість виїзду за кордон.

У питанні з оподаткування комп’ютера, який надано роботодавцем своїм працівникам для виконання ними віддаленої роботи, є багато нюансів, про які піде мова у матеріалі.

Чи нараховуються податкові зобов’язання за послугами, які були придбані з ПДВ до початку використання спрощеної системи оподаткування за ставкою 2% та використані в період її застосування?

Фінансова звітність трасту має бути складена відповідно до вимог, встановлених законодавством, що регулює діяльність трасту.

Мін’юст розробив наказ від 14.09.2023 р. № 3265/5, яким затверджено Порядок проведення перевірки інформації, наданої юрособою у поясненні та документах для підтвердження відомостей про КБВ та/або структуру власності юрособи.

Мінфін оприлюднив проект власного наказу «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку».

Податківці нагадали про заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції.

ДПСУ надала роз’яснення щодо реалізації прав платників ПДВ на адміністративне оскарження окремих рішень комісій регіонального рівня.

Як і навіщо вносити записи до електронної трудової книжки?

З 01.11.2023 року наберуть чинності зміни до Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду.

Дії СГ, якщо при першій реєстрації КОРО на господарську одиницю була заповнена реєстраційна заява ф. № 1-КОРО без інформації про РК та в подальшому не можливо зареєструвати РК до цієї КОРО.

На своєму Телеграм-каналі Д. Гетманцев розмістив пам’ятку платнику ПДВ, в якій наведено алгоритм дій платника у разі зупинення реєстрації ПН/РК та подання Таблиці даних платника податків.

Мінфін оприлюднив проект власного наказу щодо затвердження Положення про здійснення фінмоніторингу суб’єктами первинного фінмоніторингу, держрегулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство фінансів України.

За яких умов звільняються від відповідальності платники податків, які мають/не мають можливість своєчасно виконати свій податковий обов’язок у період дії воєнного стану в Україні?

Як платникам екологічного податку обчислювати екоподаток та звітувати після втрати чинності Закону про відходи (з 09.07.2023 року)?

Державною службою фінансового моніторингу оновлено рекомендації щодо подання банками та небанківськими установами до Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції.

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, за бажанням матері або батька, роботодавець надає відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

ДПСУ нагадала, від чого залежать розміри страхових виплат найманим працівникам.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Мінекономіки повідомило про початок розроблення проекту Зміни № 13 до Національного класифікатора ДК 003:2010 “Класифікатор професій”.