Новини M.E.Doc

Ставки податку на нерухомість встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради та не повинні перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати. Тобто, нульова ставка податку на нерухомість не звільняє суб’єкта господарювання від подачі декларації.

Законопроєкт передбачає звільнення від планових перевірок суб’єктів мікро- та малого підприємництва, які не застосовують спрощену систему оподаткування на три роки після їх реєстрації.

Про особливості застосування ставки податку на прибуток у 0% – у нашому матеріалі.

До 1 грудня поточного року представникам роботодавців потрібно надати до Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Чи повинен підприємець сплатити ЄСВ за місяць, у якому втрачено статус особи з інвалідністю?

У разі незгоди з висновками перевірки, які викладені в акті перевірки, платник податків має право подати заперечення та додаткові документи протягом 10 робочих днів.

Одним з обов’язкових реквізитів фіскального чека є позначення форми оплати суми коштів за цією формою оплати та валюти операції.

Факторингові операції є різновидом посередницьких операцій і являє собою переуступку банку неоплачених боргових вимог.

Оприлюднено дня обговорення проєкт наказу Мінфіну щодо Порядку заповнення митних декларацій окремих типів.

Стару звітність з ЄСВ планують скасувати з 01.05.2021 року.

Для реалізації залишків алкогольних напоїв після закінчення терміну дії ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями необхідно придбавати ліцензію на наступний термін.

На сайті ВРУ зареєстровано законопроєкти, що передбачають зарахування сум ПДФО за місцем податкової адреси платника податків.

У разі зупинення реєстрації ПН/РК до податкової накладної ЄРПН платник ПДВ має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної в ПН. А як бути, якщо статус платника анульовано?

ВРУ не прийняла доопрацьований законопроєкт № 4313-д, яким планувалось відстрочити застосування РРО фізособами-єдинниками на один рік.

На сайті СПО об’єднань профспілок оприлюднено для обговорення проєкт постанови КМУ щодо відновлення виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям.

Уряд затвердив постанову від 16.11.2020 р. № 1112 про внесення змін до переліків, затверджених постановами КМУ від 20.03.2020 р. № 224 та 225.

Держстат повідомив, що з 18 по 22 листопада 2020 року приймальний шлюз системи електронної звітності органів державної статистики може бути тимчасово недоступним.

Чи може роботодавець, який встановив суміщення за своєю ініціативою, перевести на іншу роботу працівника, який подав заяву про припинення виконання роботи за суміщенням?

Про особливості заповнення розділу 3 форми № 20-ОПП у разі зміни узагальненої інформації про однотипний автотранспорт.

Державна регуляторна служба Україна видала наказ від 16.11.2020 р. № 114 «Про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік».

Планують пом’якшити обмеження щодо заборони роботи у вихідні дні ТРЦ, закладів культури, громадського харчування, побутового обслуговування, спортзалів.

У ВРУ зареєстровано черговий альтернативний законопроєкт № 4101-д щодо змін до Податкового кодексу України.

Проєктом наказу вносяться зміни до процедури оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень контролюючих органів.

Щодо особливостей подання копій податкових декларацій в електронному вигляді – у нашому матеріалі.

Податкові накладні, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день настання події прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію такої податкової накладної.

Про особливості подання декларації з екологічного податку при здійсненні викидів декількома джерелами забруднення, які обслуговуються різними контролюючими органами – у нашому матеріалі.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Чи передбачено створення у паперовій або електронній формі РРО/ПРРО дублікату касового чека у разі його втрати?

Мінфін оприлюднив проєкт наказу, яким буде регламентовано облік руху коштів на єдиному рахунку для сплати податків.