Новини M.E.Doc

Щодо звичайної ціни для операцій з ліквідації виробничих/невиробничих основних засобів, які ліквідуються за рішенням платника податку.

Щодо реєстрації громадських організацій платником ПДВ та звільнення від оподаткування ПДВ операцій з надання благодійної допомоги постраждалим територіальним громадам для безкоштовної передачі її набувачам благодійної допомоги.

Як заповнити реквізит «Призначення платежу» при самостійній сплаті коштів у рахунок погашення податкового боргу?

Який порядок підписання податкової звітності в електронному вигляді за тимчасової відсутності (відпустка, у т. ч. відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, лікарняний) керівника (директора) або головного бухгалтера (у т. ч. якщо завершився строк чинності КЕП або удосконаленого електронного підпису особи, якій делеговано право підпису)?

Проектом Закону від 10.08.2023 р. № 3321-IX пропонується доповнити Закон України «Про цифровий контент та цифрові послуги».

Зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних та Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Які дії СГ (у т. ч. які провадили діяльність на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України), офіси яких зруйновані та відповідно всі архіви, всі первинні документи протягом трьох місяців неможливо буде відновити?

Чи може нечіткий відбиток печатки, проставлений в трудовій книжці, вплинути на зарахування трудового стажу?

Виправлення записів у книзі ОРО може бути зроблено тільки тими особами, які здійснювали ці записи, або особами, які виконують їх обов’язки.

Питання щодо приведення у відповідність основного виду діяльності юросіб та ФОП, заявленого при державній реєстрації згідно КВЕД ДК 009:2010, фактичному виду діяльності, що здійснюється суб’єктом господарювання.

До уваги небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей! Щодо повідомлення контролюючих органів про відкриття до 01.04.2023 р. рахунків/ електронних гаманців.

Чи зобов’язані посадові особи ДПС направити документи (копію наказу, письмове повідомлення) про проведення позапланової невиїзної перевірки щодо припинення підприємницької діяльності ФОП або незалежної професійної діяльності ФО?

Мін’юст надав роз’яснення щодо особливостей блокування коштів на рахунках боржників.

У ВРУ зареєстровано законопроект щодо встановлення демографічного збору.

Документальна позапланова перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених п. 78.1 ПКУ.

Вчора закінчився контракт з військовослужбовцем, продовжує служити. Що з гарантіями від роботодавця?

Як визначити контролюючу особу в КІК, якщо така компанія є у спільній власності кількох фізичних чи юридичних осіб?

До яких груп нематеріальних активів належать витрати на придбання права користування комп’ютерними програмами та кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів?

Коротко про головне за минулий тиждень.

До уваги платників плати за землю, екологічного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиного податку четвертої групи! Внесено зміни до постанови Кабміну від 06.12.2022 р. № 1364.

До яких платників ПДВ застосовується та за яких умов діє автоматична реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування?

У разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсяг оподатковуваних операцій.

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.

Чи враховуються в розрахунку обсягу оподатковуваних операцій, при визначенні підстав для анулювання реєстрації платником ПДВ, операції з постачання товарів/послуг, здійснені в періоді застосування ставки 2%?

Податківці зазначили, що неправильне заповнення платіжного документа при сплаті податків призводить до виникнення боргу і штрафних санкцій.

01.05.2024 р. набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» від 18.03.2024 р. № 133. Що передбачено?

Урядом внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану.

Яким чином та на яку дату визначається курс для обрахунку доходу, який не перевищує еквіваленту 2 млн євро, зокрема, у разі якщо ФО є контролюючою особою КІК у країнах з різними грошовими одиницями?

Чи підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ суми, визначені за податковими повідомленнями-рішеннями за формою «В1» або «В3»?