Новини M.E.Doc

Коли починається відлік строку давності та чи подовжується строк давності на період дії карантину та воєнного стану при самостійному виправленні помилок, що містяться у раніше поданій звітності (у т. ч. уточнюючій)?

Платник податків, з урахуванням строків давності, має право оскаржити в суді ППР або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

ВРУ ухвалила за основу законопроєкт, який спрямований на встановлення нульової ставки екоподатку для установок, якими здійснюються такі викиди в результаті спалювання біопалива.

Реквізит «Фактичний платник» заповнюється у випадках, коли платник ініціює платіжну операцію за фактичного платника (тобто за іншу особу).

16.07.2024 р. ВРУ проголосувала у другому читанні та в цілому два законопроекти, № 11258 та № 11259, які покликані якомога швидше відновити енергетичну інфраструктуру та розмінувати територію України.

Суми заборгованості за товари (роботи, послуги), поставлені резидентом Дія Сіті – платником податку на особливих умовах під час перебування на загальній системі оподаткування нерезиденту, була прощена. Які наслідки?

За який період ДПС може здійснити перерахунок з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нарахованого ФО, за зверненням такої особи, у разі виявлення розбіжностей, та чи збільшується строк давності на період дії карантину та військового стану?

Оподаткування ПДВ операції з надання транспортно-експедиторських послуг замовнику з перевезення по території України, якщо до перевезення залучено перевізника-резидента - неплатника ПДВ та чи складаються за такими операціями податкові накладні?

ДПСУ листом від 09.07.2024 р. № 19744/7/99-00-21-03-02-07 роз’яснила особливості оподаткування ПДВ товарів, знищених (втрачених) внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного та надзвичайного стану.

Підтвердження знищення товарів платника внаслідок настання дії обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану повинно здійснюватися на підставі відповідних первинних документів та за наявності сертифіката про форс-мажорні обставини.

Міноборони затвердило критерії підприємств, установ і організацій, а також юросіб приватного права, які є критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період.

Чи сплачувати екоподаток у разі використання генератора під час відсутності електроенергії?

Небанківські надавачі платіжних послуг/емітенти електронних грошей, які у період до 01.04.2023 відкривали рахунки/електронні гаманці платникам податків, визначеним пп. 69.1 ПКУ, у термін до 01.08.2024 мають повідомити контролюючі органи про відкриті до 01.04.2023 і не закриті на цю дату рахунки/електронні гаманці.

Для підписання звіту CRS використовується пароль секретного ключа. Можливе використання 1 з 5 типів зберігання ключів. Розглянемо детальніше.

Ті ПФУ, які своєчасно не подали звіти про підзвітні рахунки, все ще мають змогу подати перший звіт без застосування штрафних санкцій (протягом 2024 року).

Щоб посилити зацікавленість роботодавців наймати людей з інвалідністю, Уряд запровадив програму компенсацій за облаштування робочих місць для них.

Держпраці нагадує про необхідність вживати певних заходів безпеки, щоб не допустити перегріву працівників у спекотні дні.

Операції з безоплатної передачі товарів, надання робіт (послуг) прирівнюються до продажу таких товарів (робіт, послуг).

Як з 01.07.2024 в податковому обліку з ПДВ відображаються операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів з урахуванням змін, внесених Законом України від 09.05.2024 р. № 3706-IX до ПКУ?

Як розраховуються проценти по розстроченому (відстроченому) грошовому зобов’язанню (податковому боргу)?

Податківці відповіли на питання щодо відповідальності за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) у касах готівки.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Нацбанк пропонує для обговорення проєкт змін до Положення про порядок здійснення оверсайту платіжної інфраструктури в Україні.

З 11 липня в Україні обмежено продаж сигарет та інших тютюнових виробів, а також не можна палити електронні сигарети у громадських місцях. Під заборону підпадає ціла низка виробів.

НБУ збільшує з 90 до 120 днів граничні строки розрахунків за операціями з експорту деяких видів аграрної продукції.

НБУ й надалі вживає заходів для підвищення інвестиційної привабливості та підтримання обороноздатності України. Для цього актуалізовано низку валютних обмежень. Змiни почали діяти з 11 липня 2024 р.

Про порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції на сплату податків на бюджетні рахунки.

Працедавцям, які працевлаштували людину з інвалідністю можуть відшкодувати фактичні витрати на облаштування її робочого місця.

Декларацію з метою отримання податкової знижки можна подати по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Чи застосовуються до платників ЄСВ штрафні санкції, визначені Законом України № 2464-VІ, за порушення, вчинені у період з початку дії воєнного стану в Україні?