Новини M.E.Doc

Яким чином платник екологічного податку визначає обсяги викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (в т. ч. на підставі яких документів)?

У яких випадках роботодавцю виплачується компенсація за працевлаштування зареєстрованих безробітних з категорії соціально незахищених осіб та осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню?

У ВРУ зареєстровано законопроєкт від 24.05.2024 р. № 11286, яким передбачається врегулювання діяльності приватних підприємств.

Цей законопроєкт передбачає врегулювання питання ЛН, їх перевірки та здійснення повернення сум страхових виплат в разі встановлення необґрунтованості видачі ЛН.

Який перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, використовується для застосування норм пп. 69.14 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ?

Кабмін виключив канабіс, його смолу, екстракти й настоянки з переліку особливо небезпечних речовин.

Чи потрібно платнику податку, який був резидентом Дія Сіті та втратив такий статус, подавати заяву про відмову від оподаткування резидента Дія Сіті, та в які терміни подається Податкова декларація з податку на прибуток підприємств?

ДПСУ оприлюднила на своєму сайті оновлений план-графік документальних планових перевірок на 2024 рік. Цього разу змінились розділи I та II станом на 24.05.2024 р.

Як розраховується та сплачується акцизний податок з переобладнаних ТЗ та до якого органу ДПС може звернутись особа – власник ввезеного на митну територію України ТЗ, що переобладнується, з метою визначення коду УКТ ЗЕД, ставки і розміру акцизного податку?

ВРУ прийняла за основу урядовий законопроєкт щодо розширення переліку підстав розкриття банками банківської таємниці.

Які додатки подаються разом зі звітною новою або уточнюючою податковою декларацією екологічного податку у разі виправлення показників в окремих додатках та/або якщо деякі додатки не були подані разом зі звітною декларацією?

ВРУ ухвалила в цілому законопроєкт № 11150 щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин.

З якою ознакою доходу в додатку 4 ДФ до Розрахунку податковий агент відображає суми виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні), нараховані та виплачені працівнику в наступні місяці після дати звільнення?

Коротко про головне за минулий тиждень.

Податківці навели підстави для звільнення майна платника податків з податкової застави.

Для надання права підпису електронних документів іншим особам, автор повідомляє про таких осіб контролюючий орган, на обліку в якому знаходиться, шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису.

Документи, необхідні для розгляду питання виключення платника податку з переліку ризикових.

Про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів.

З 01.01.2022 р. платники податків – юрособи при постачанні електронних комунікаційних послуг не мають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Хто повинен сплачувати туристичний збір?

Щодо врахування у виконання нормативу робочих місць осіб з інвалідністю, яким згідно з умовами трудового договору встановлений неповний робочий час.

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з виплати страхових платежів?

Щодо звичайної ціни для операцій з ліквідації виробничих/невиробничих основних засобів, які ліквідуються за рішенням платника податку.

Щодо реєстрації громадських організацій платником ПДВ та звільнення від оподаткування ПДВ операцій з надання благодійної допомоги постраждалим територіальним громадам для безкоштовної передачі її набувачам благодійної допомоги.

Як заповнити реквізит «Призначення платежу» при самостійній сплаті коштів у рахунок погашення податкового боргу?

Який порядок підписання податкової звітності в електронному вигляді за тимчасової відсутності (відпустка, у т. ч. відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, лікарняний) керівника (директора) або головного бухгалтера (у т. ч. якщо завершився строк чинності КЕП або удосконаленого електронного підпису особи, якій делеговано право підпису)?

Проектом Закону від 10.08.2023 р. № 3321-IX пропонується доповнити Закон України «Про цифровий контент та цифрові послуги».

Зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних та Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Які дії СГ (у т. ч. які провадили діяльність на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України), офіси яких зруйновані та відповідно всі архіви, всі первинні документи протягом трьох місяців неможливо буде відновити?