Новини M.E.Doc

Нацбанк пропонує для обговорення проєкт змін до Положення про порядок здійснення оверсайту платіжної інфраструктури в Україні.

З 11 липня в Україні обмежено продаж сигарет та інших тютюнових виробів, а також не можна палити електронні сигарети у громадських місцях. Під заборону підпадає ціла низка виробів.

НБУ збільшує з 90 до 120 днів граничні строки розрахунків за операціями з експорту деяких видів аграрної продукції.

НБУ й надалі вживає заходів для підвищення інвестиційної привабливості та підтримання обороноздатності України. Для цього актуалізовано низку валютних обмежень. Змiни почали діяти з 11 липня 2024 р.

Про порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції на сплату податків на бюджетні рахунки.

Працедавцям, які працевлаштували людину з інвалідністю можуть відшкодувати фактичні витрати на облаштування її робочого місця.

Декларацію з метою отримання податкової знижки можна подати по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Чи застосовуються до платників ЄСВ штрафні санкції, визначені Законом України № 2464-VІ, за порушення, вчинені у період з початку дії воєнного стану в Україні?

Чи включається до бази оподаткування ПДВ сума коштів, що надходять платнику податків у вигляді відсотків на залишки коштів на банківському рахунку, та чи підлягає вона відображенню в податковій декларації з ПДВ?

ПФУ повідомив про зміни щодо подання роботодавцями трудової книжки на оцифрування до Пенсійного фонду.

Про що потрібно пам’ятати при прийомі на роботу працівника з інвалідністю – нагадали у Держпраці.

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання інжинірингових послуг для об’єкта нерухомості, розташованого на митній території України?

Нагадування щодо порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок надали податківці.

Складання графіка відпусток встановлено для всіх роботодавців незалежно від чисельності працівників.

Чи має право СГ під час, або після закінчення документальної планової або позапланової перевірки подати уточнюючу звітність за період, що перевірявся?

До уваги платників! Довідка від нерезидента відповідно до статті 103 Податкового кодексу України: форма, легалізація, переклад.

Про перелік документів, що подаються для прийняття рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу).

Чи мають право платники ПДВ, які застосовують касовий метод відповідно до п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України, складати зведену податкову накладну при здійсненні операцій з поставки товарів/послуг, які мають безперервний або ритмічний характер постачання у разі їх оплати за рахунок бюджетних коштів?

У яких випадках необхідно визнавати умовне постачання товарів та необоротних активів при анулюванні реєстрації платника ПДВ?

ПФУ надав відповіді на актуальні питання щодо подання відомостей про трудові відносини з працівником до фонду. Деталі - тут.

Якій кількості показників з Переліку показників має відповідати платник ПДВ для формування своєї позитивної податкової історії?

Нарахування фізособам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку до 1 липня поточного року ППР разом із детальним розрахунком суми податку.

Податківці відповіли на питання агровиробників щодо особливостей обчислення МПЗ на територіях активних бойових дій та ТОТ.

Податківці відповіли на питання агровиробників щодо врахування сум сплачених податків і зборів при обчисленні мінімального податкового зобов’язання.

Чи є платниками турзбору працівники, які оздоровлюються на базі відпочинку, що належить підприємству, де вони працюють?

З 01.07.2024 р. змінено строки зберігання документів та можливості проведення перевірок щодо виплат доходів нерезидентів та оподаткування нерезидентів.

ДПС отримала позитивну оцінку Глобального форуму ОЕСР щодо зрілості системи управління інформаційною безпекою.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Чи може бути невизнана звітність, якщо реквізит «дата подання» не співпадає з датою її фактичного подання, тобто звітність надрукована раніше, ніж подана?

Чи є платником рентної плати за спеціальне використання води суб’єкт господарювання, який використовує воду, отриману шляхом забору з криниці, у власній госпдіяльності та для санітарно-гігієнічних потреб?