вгору

Чи може резидент Дія Сіті обрати третю групу платника єдиного податку за ставкою 2%?

Нагадаємо нашим читачам, що відповідно до п. 11 ч. першої ст. 1 Закону України від 15.07.2021 р. № 1667-ІХ (далі – Закон № 1667) резидент Дія Сіті – юридична особа, яка відповідно до Закону № 1667 набула статусу резидента Дія Сіті та згідно з інформацією, що міститься у реєстрі Дія Сіті, перебуває у зазначеному статусі.

Пунктом 9 підрозд. 8 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV ПКУ застосовуються з урахуванням таких особливостей, визначених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ.

Платниками єдиного податку третьої групи можуть бути, зокрема, юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми (пп. 9.2 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ).

Поряд з тим, п.10 пп. 298.2.3 ПКУ визначено що платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі набуття платником податку статусу резидента Дія Сіті – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому платник податку набув статус резидента Дія Сіті.

Отже, резидент Дія Сіті (юридична особа), який є платником податку на прибуток підприємств на загальних підставах, не може обрати третю групу платника єдиного податку з особливостями оподаткування на період дії воєнного стану в Україні.

Про це повідомили податківці на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 108.01.01.