вгору

До уваги фізосіб, які задекларували доходи за 2023 рік!

Як ми вже повідомляли, фізособа зобов’язана самостійно до 01 серпня 2024 р. сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік. Це унормовано п. 179.7 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу (п. 124.1 ПКУ). 

Так, за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання з ПДФО та військового збору за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи у строк до 01 серпня року, що настає за звітним, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу: 

  • у розмірі 5% погашеної суми податкового боргупри затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання; 
  • у розмірі 10% погашеної суми податкового боргупри затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання. 

Ті самі дії, вчинені умисно, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання. 

Такі діяння, що вчинені умисно повторно протягом 1095 календарних днів або які призвели до прострочення сплати грошового зобов’язання на строк більше 90 календарних днів, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50% від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання. 

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня. 

Про це нагадують податківці ГУ ДПС у Полтавській області.