вгору

Дохід нараховано, але не виплачено: коли сплачується ПДФО та військовий збір?

Нагадаємо нашим читачам, що згідно з пп. 168.1.5 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду. 

Строки сплати податкового зобов’язання визначено ст. 57 ПКУ, п. 57.1 якої, зокрема, встановлено, що податковий агент зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені ПКУ. 

Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем. 

При цьому. відповідно до пп. 1.4 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються в порядку, встановленому розд. IV ПКУ для ПДФО, з урахуванням особливостей, визначених підрозд. 1 розд. XX ПКУ, за ставкою 1,5% від об’єкта оподаткування. 

Отже, якщо податковий агент нараховує, але не виплачує (не надає) платнику податку дохід, то ПДФО і військовий збір підлягають перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу. 

При цьому, у разі якщо останній день строку сплати (перерахування) ПДФО та військового збору припадає на вихідний або святковий день, то граничний строк сплати (перерахування) переноситься на операційний день, що настає за вихідним або святковим днем. 

Докладно про це розяснено на сайті ГУ ДПС у Одеській області.