вгору
25.02.2025
Нагадаємо нашим читачам, що з 01.01.2025 р. набрали чинності зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у частині віднесення господарських операцій до контрольованих, які передбачені Законом України від 18.06.2024 р. № 3813-IX. Докладно про це читайте тут.
У цій статті коротко нагадаємо про основні зміни, які відбулись.
До контрольованих операцій відносяться господарські операції, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств (для резидентів Дія Сіті – на фінансовий результат до оподаткування), а саме здійснені:
При цьому операції визнаються контрольованими, якщо вони одночасно відповідають двом критеріям:
З 2025 року розширено критерії визнання осіб пов’язаними за рахунок так званої економічної пов’язаності (взаємодія з контрагентом 75 % від загального обсягу зовнішньоекономічної діяльності та 50 % від суми доходу/витрат).
Також впроваджено нові підходи до формування переліків держав (територій) для цілей трансфертного ціноутворення переліків держав (територій) для цілей трансфертного ціноутворення. Оновлені переліки застосовуються з 1 січня 2025 року. Про це – тут.
Про це повідомила пресслужба ДПС України.