вгору

Етапи запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового

Нагадаємо нашим користувачам, що Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» передбачено поетапне запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ).

Незважаючи на те, що висловлювалися критичні зауваження щодо нововведень та до останнього моменту були сумніви щодо своєчасного запровадження СЕАРП та СЕ, ДФС на своїх офіційних ресурсах інформує платників податків щодо планів та робіт стосовно запровадження СЕАРП та СЕ.

Так, ДФСУ проінформувала платників акцизного податку про етапи запровадження СЕАРП та СЕ, інформація варта Вашої, шановні користувачі, уваги:

Етап 1. З 1 до 15 липня 2019 року (включно) здійснюється формування обсягу залишку пального для перенесення з діючої до 1 липня 2019 року системи СЕАРП до нової системи СЕАРП та СЕ та реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування, складених до 30 червня 2019 року (в системі СЕАРП) – за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 25.02.2016 № 218. Термін реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування, складених до 30 червня 2019 року (включно) – до 15 липня 2019 року (включно).

Увага! Ці акцизні накладні подаються за старою формою (ідентифікатор форми J/F1203002).

Що стосується реалізаторів спирту етилового, то їм протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 липня 2019 року потрібно подати акт проведення інвентаризації спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 року для врахування в СЕАРП та СЕ обсягів спирту етилового (ідентифікатор форми J/F0210501).

Етап 2. Для того, щоб розподілити обсяги залишку пального/спирту етилового між акцизними складами (для формування ліміту пального/спирту етилового) платник може скласти акцизні накладні:

  • з 16 до 20 липня 2019 року (включно) – реєстрація першого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами / пересувними акцизними складами;
  • з 16 до 22 липня 2019 року (включно) – реєстрація другого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами / пересувними акцизними складами.

Етапи запровадження СЕАРП та СЕ

Важливо! Ці акцизні накладні подаються вже за новою формою! Рекомендована форма акцизних накладних та розрахунків коригування для складання цих документів на операції з реалізації пального та спирту етилового, здійснені з 1 липня 2019 року, розміщена на офіційному вебпорталі ДФС:

  • для пального – Акцизна накладна форми «П», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «П»;
  • для спирту етилового – Акцизна накладна форми «С», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «С».

Звертаємо увагу наших користувачів! Акцизні накладна форми «П» та форми «С», а також розрахунки коригування до них чекайте у найближчому оновленні програми M.E.Doc.

Отже, будьте уважні та організуйте свою роботу так, щоб не пропустити зазначені вище терміни!

Щодо термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування, складених з 1 липня до 31 липня 2019 року (включно), то їх потрібно зареєструвати з 23 липня до 15 серпня 2019 року (включно).

Увага платникам, які починають свою роботу з пальним!

Для врахування в СЕАРП та СЕ обсягів залишку пального, облік якого у СЕАРП не здійснювався, Порядком електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженим постановою Кабміну від 24.04.2019 р № 408, передбачено можливість подання платником без сплати акцизного податку у період з 16 до 20 липня 2019 р. (включно) заявок на поповнення обсягів залишку пального станом на 1 липня 2019 року:

  • для обсягів залишку пального, яке станом на 01.07.2019 р. обліковується у суб’єктів господарювання, які до 01.07.2019 р. не підпадали під визначення платників акцизного податку, а з 01.07.2019 р. підпадають під таке визначення. У цьому випадку заявки на поповнення подаються тільки зазначеними платниками, а вказані у цих заявках обсяги пального можуть надалі використовуватися виключно для власного споживання або промислової переробки;
  • для обсягів скрапленого газу, придбаного на спеціалізованих аукціонах для потреб населення відповідно до Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабміну від 16.10.2014 р. № 570.

До відома! Рекомендовані форми Заявки на поповнення (коригування) залишку пального та Заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового також розміщені на офіційному вебпорталі ДФС.

Щодо ввезення на митну територію пального та спирту

Обсяги ввезеного на митну територію України у період з 1 до 15 липня 2019 року (включно) пального або спирту етилового обліковуються в СЕАРП та СЕ в такій послідовності:

  • 16 липня 2019 року – зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
  • з 16 до 22 липня 2019 року (включно) – розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних.

Також рекомендуємо ознайомитись з наступними матеріалами: