вгору

Гранти для бізнесу: розширено напрямки використання

КМУ удосконалив умови грантової програми єРобота. Відповідні зміни були внесені до постанови №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» від 21.06.2022 р. на засіданні 27 вересня.

Зокрема, Уряд розширив напрямки використання грантових коштів в рамках програми “Власна справа”. Тепер переможці програми можуть витрачати отримані кошти для покриття таких напрямів витрат:

  • закупівля програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг пов’язаних реалізацією бізнес-плану (до 50% всіх коштів);
  • орендна плата за нежитлові приміщення (до 25% всіх коштів);
  • орендна плата за обладнання (до 10% всіх коштів);
  • лізинг обладнання, крім особистого автотранспорту (до 50% всіх коштів);
  • послуги маркетингу та реклами (до 10% всіх коштів);
  • використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

 До вже затвердженого бізнес-плану можуть бути внесені зміни. У разі збільшення вартості предмета договору з постачальником може бути проведена доплата суми коштів у межах граничного розміру мікрогранту отримувача. У такому випадку отримувач вносить відповідні зміни до бізнес-плану, надсилає його на погодження до уповноваженого банку та до відповідного регіонального центру зайнятості.

У разі зміни цільового призначення отримувач звертається до Державного центру зайнятості (далі – ДЦЗ) з відповідною заявою, викладеною в довільній формі з обгрунтуванням зміни цільового призначення коштів мікрогранту. Комісія ДЦЗ на найближчому засіданні приймає відповідне рішення, про що інформує отримувача листом на e-mail. ДЦЗ повідомляє уповноваженому банку протягом 5 р. дн. з моменту прийняття позитивного рішення щодо зміни цільового призначення.

У постанову внесені і зміни щодо перевірки ділової репутації позичальника, а саме, уточнені та деталізовані критерії для відмови.

До відома! Урядовий проект “єРобота” передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Він спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць.

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подача заявки на грант здійснюється через Портал Дія.

Про це інформує Мінекономіки.