вгору
28.07.2025
Так, за інформацією Мінекономіки, ще 16 підприємств та підприємців зможуть отримати держпідтримку за програмою «Гранти для переробних підприємств». З початку року вже погоджено 192 заявки на суму понад 955,6 млн грн.
Мінекономіки затвердило новий перелік заявок, які пройшли перевірку та набрали необхідну кількість балів. Загальна сума погоджених грантів становить понад 81,3 млн грн, з яких близько 38 млн грн буде профінансовано Мінекономіки, решта – Держслужбою зайнятості України.
У липні було додано у грантову програму ще один важливий напрям – гранти на відновлення. Переробні підприємства, потужності яких постраждали через влучання, зможуть залучити додаткові кошти для відбудови. Водночас в оновлений Порядок реалізації програми «Гранти для переробних підприємств» додано й інші пункти, які розширюють її дію.
Зокрема:
Подаватися на грант повторно можуть ті підприємства, які вже отримували грант і виконали всі зобов’язання за попереднім договором (після затвердження Мінекономіки акта про виконання умов попереднього гранта).
Умови грантової програми передбачають співфінансування 50/50 для більшості підприємств та 80/20 для виробників безпілотників, поліграфії, підприємств у прифронтових регіонах та постраждалих від влучань російських ракет та дронів.
Подача заявок триває постійно, хвилями по два тижні. Документи можна подати через платформу Дія. Очікуваний термін отримання грантових коштів – 1–1,5 місяці по хвилі, в яку була подана заявка.
Яка процедура розгляду заявок?
Крок 1: Подача заявки разом із бізнес-планом через портал Дія. Заявка автоматично надсилається до вибраного заявником банку.
Крок 2: Перевірка банком (податкові борги, кредитна історія, оцінка бізнес-плану та візит на підприємство).
Крок 3: Рішення про грант ухвалюють Мінекономіки та Держслужба зайнятості. Перевагу мають проєкти з прифронтових регіонів.
Крок 4: Виділення коштів після внесення підприємцем власної частки співфінансування.
Про це повідомлено на сайті ВРУ.