вгору

Як анулювати реєстрацію платника акцизу?

Нагадуємо нашим читачам, платником акцизного податку є особа (у т. ч. юрособа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юрособи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий. Це визначено пп. 212.1.15 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Такі особи підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку ДПС за місцезнаходженням юросіб, постійних представництв, місцем проживання фізосіб-підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового (пп. 212.3.4 ПКУ).

Пунктом 6 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою КМУ від 24.04.2019 р. № 408 (далі – Порядок № 408), встановлено, що реєстрація платника акцизного податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за 3 р. дн. до початку ввезення на митну територію України або до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів (далі – Заява), форма якої затверджується Мінфіном.

Виключення платника акцизного податку з реєстру платників здійснюється, зокрема, в разі, коли відповідна особа подає Заяву про анулювання реєстрації у зв’язку з припиненням діяльності з реалізації пального або спирту етилового. Заява надсилається у порядку, встановленому для реєстрації, та розглядається ДПС протягом 3 р. дн. після її надходження. У такому разі датою анулювання реєстрації платника податку є дата виключення його з реєстру платників (п. 12 Порядку № 408).

Тобто, Заява про анулювання реєстрації платника акцизного податку у зв’язку з припиненням діяльності з реалізації пального або спирту етилового подається за формою заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, затвердженої наказом Мінфіну від 27.11.2020 р. № 729.

При цьому в заяві (ідентифікатор форми J/F13404102) (рис. 1):

  • у розд. 2 «Дія та вид діяльності» – проставляються позначки «Анулювання реєстрації платника податку» та щодо виду діяльності («Реалізація пального» або «Реалізація спирту етилового»);
  • розд. 5 «Відомості про акцизні склади» – не заповнюється.

Рис. 1

Про це інформує Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.