вгору

Як діяти в період техобслуговування СЕАРП та СЕ та чи застосують штраф за несвоєчасну реєстрацію АН в цей період?

ДФСУ надала роз’яснення, як діяти в період техобслуговування СЕАРП та СЕ та чи застосують штраф за несвоєчасну реєстрацію АН в цей період до платників акцизного податку.

Так, відповідно до п. 120-2..1 Податкового кодексу України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації АН/РК в ЄРАН, встановлених ст. 231 ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі:

  • від 2 до 40 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у таких АН/РК, в залежності від термінів прострочення.

Згідно із п. 120-2.2 ПКУ відсутність з вини платника акцизного податку:

  • реєстрації АН/РК протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти АН/РК, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового;
  • який отримав пальне або спирт етиловий, реєстрації в ЄРАН другого примірника АН/другого примірника РК протягом більш як 120 календарних днів після граничного терміну реєстрації другого примірника АН/РК тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у такій АН/РК.

Податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.109.1 ПКУ).

Згідно із п. 231.6 ПКУ у разі виявлення технічної помилки у програмному забезпеченні або програмних складових, програмно-апаратному устаткуванні, каналах зв'язку, функціонуванні електронного цифрового підпису, що унеможливлює реєстрацію АН/ РК в ЄРАН, ДФС України зобов'язаний невідкладно розмістити на своєму офіційному вебсайті повідомлення про виявлення такої технічної помилки із зазначенням дати та часу її початку, вжити всіх необхідних заходів для відновлення реєстрації АН/РК в ЄРАН, за результатами яких розмістити на своєму офіційному веб-сайті повідомлення про усунення технічної помилки із зазначенням дати та часу її завершення.

У період існування технічної помилки, у разі неможливості зареєструвати АН в ЄРАН, дозволяється переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами за наявності товарно-транспортної накладної, яка повинна містити інформацію з відповідної АН.

ДФС України 31.07.2019 на своєму сайті оприлюднила повідомлення про те, що 01.08.2019 з 0 год. 00 хв. буде проводитися технічне обслуговування СЕАРП та СЕ.

З огляду на викладене, у період проведення технічного обслуговування СЕАРП та СЕ платники податків не мають можливості зареєструвати АН/РК та мають право:

  • здійснювати переміщення пального транспортними засобами за наявності ТТН, яка містить інформацію з відповідної АН;
  • штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію АН/РК в ЄРАН, граничний термін реєстрації яких припадає на період проведення технічного обслуговування, не застосовуються.

Слід звернути увагу, що платник податку зобов'язаний протягом трьох календарних днів з дня відновлення реєстрації АН/РК в ЄРАН зареєструвати всі АН/РК, граничний термін реєстрації яких припадає на період існування технічної помилки.