вгору
04.04.2025
Податкова нагадала про ключові вимоги для отримання ліцензії на виробництво пального.
Основні вимоги до виробництва пального:
1. Виробництво пального здійснюється суб'єктами господарювання за умови наявності ліцензії на право виробництва пального.
2. Суб'єкти господарювання отримують ліцензію на право виробництва пального на кожне місце виробництва пального.
3. Не вважається виробництвом пального змішування пального, яке класифікується за різними кодами згідно з УКТЗЕД, у результаті якого отримується пальне, що відноситься до одного з кодів УКТЗЕД пального, що змішувалося, змішування скрапленого газу, визначеного у пп. 230.1.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), а також змішування пального (крім скрапленого газу) і добавок (присадок) до пального в обсязі до 1% включно.
Змішування пального може проводитися в місцях його зберігання, включаючи об'єкти для власного споживання, промислової переробки, а також у місцях оптової та роздрібної торгівлі, за умови наявності відповідних ліцензій.
Виробництво пального включає переробку нафти, газового конденсату, природного газу та біомаси для отримання пального та інших продуктів. Також охоплює змішування пального (окрім скрапленого газу) з добавками, якщо їх обсяг перевищує 1% загального об'єму.
Місце виробництва пального – об'єкт нерухомого майна, відмінний від земельної ділянки, або єдиний (цілісний) майновий комплекс, на території якого розташоване технологічне обладнання, призначене для виробництва пального та зберігання пального, який належить суб'єкту господарювання на праві власності або користування.
Право на отримання ліцензії:
1. Ліцензія на право виробництва пального надається за умови:
2. Ліцензії на право виробництва пального надаються суб'єктам господарювання, а саме виключно юридичним особам;
3. У разі приватизації державного або комунального майна діюча ліцензія на право провадження відповідного виду господарської діяльності переоформлюється на суб'єкта господарювання, який приватизував об'єкти права державної або комунальної власності, на строк дії такої ліцензії, за умови відповідності такого суб'єкта господарювання вимогам ПКУ та цього Закону до здійснення відповідного виду господарської діяльності та подання таким суб'єктом господарювання до органу ліцензування заяви про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального.
До заяви про отримання ліцензії на право виробництва пального додатково додаються копії:
Підтвердження введення в експлуатацію об'єктів нерухомості, призначених для приймання та зберігання пального, які стали приватною власністю відповідно до «Про приватизацію державного майна» та «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», є реєстрація права власності у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
У разі якщо документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта нерухомого майна.