вгору

Як платнику податків отримати інформацію щодо відсутності податкової застави майна?

Держатель або реєстратор Державного реєстру обтяжень рухомого майна зобов’язані на запит будь-якої фізичної або юридичної особи надати завірений держателем або реєстратором Державного реєстру витяг з Державного реєстру. Ці вимоги визначені ст. 45 Закону України  «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» від 18.11.2003 р. № 1255-IV. 

Пошук у Державному реєстрі може здійснюватися: 

  • за реєстраційним номером запису або за найменуванням боржника; 
  • ідентифікаційним кодом боржника в ЄДРПОУ; 
  • за індивідуальним ідентифікаційним номером боржника в Держреєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів.  

Держатель Державного реєстру зобов’язаний на запит бюро кредитних історій надавати витяги з Державного реєстру в електронному вигляді (у форматі бази даних), у разі наявності письмової згоди юридичних, фізичних осіб - власників рухомого майна.  

Звертаємо увагу! Витяг з Державного реєстру свідчить про внесення записів про обтяження до Державного реєстру або про їх відсутність. У разі наявності обтяження у витягу вказуються всі наявні записи та відомості, що містяться в них.  

Витяг надається у строк не пізніше трьох робочих днів із дня отримання держателем або реєстратором Державного реєстру відповідного запиту. Відмова в наданні витягу з Державного реєстру допускається лише в разі невнесення заявником плати за надання витягу. 

Про це повідомили податківці ДПС в Івано-Франківській області.