вгору

Як працюватиме Держказначейство наприкінці 2023 року?

Державна казначейська служба України (далі - Казначейство) повідомляє, що відповідно до Регламенту роботи органів Державної казначейської служби України у період завершення бюджетного 2023 року та початку 2024 року, затвердженого наказом Казначейства від 27.11.2023 № 299, останнім днем проведення платежів за видатками клієнтів органів Казначейства в бюджетному 2023 році є 27 грудня 2023 року. Про це зазначено на сайті Казначейства. 

Так, 27 грудня 2023 року до 17.30 завершується прийняття електронних документів клієнтів із системи дистанційного обслуговування «Клієнт-казначейства - Казначейство» (далі - СДО) до облікових систем АС «Є-Казна Доходи», АС «Є-Казна».  

У період з 30 грудня 2023 року по 01 січня 2024 року прийняття органами Казначейства електронних документів від клієнтів через СДО не здійснюється. Клієнтська частина СДО працюватимє у штатному режимі. 

У період з 27 грудня 2023 року по 29 грудня 2023 року Казначейство працює в системі електронних платежів Національного банку України (далі - СЕП НБУ) у звичайному режимі та здійснює зарахування надходжень до бюджетів усіх рівнів та інших платежів на рахунки, відкриті в Казначействі. 

У період з 30 грудня 2023 року по 01 січня 2024 року включно міжбанківські платіжні операції через СЕП НБУ від Казначейства та/або на адресу Казначейства не здійснюються. 

! Починаючи з 02 січня 2024 року органи Казначейства працюють у звичайному режимі. 

Щодо зарахування коштів в іноземній валюті 

Кошти в іноземній валюті, які обліковуються на рахунках, відкритих в установах банків (крім залишків власних надходжень бюджетних установ в іноземній валюті, які обліковуються на їх рахунках, відкритих в установах банків, коштів на рахунках бюджетних установ, розташованих за кордоном, коштів, розмішених на рахунках у банках у іноземній валюті, отриманих як надходження в рамках програм допомоги і грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ та як кредити (позики), залучені державою від іноземних держав, іноземних фінансових установ і міжнародних фінансових організацій у порядку, затвердженому КМУ, а також коштів в іноземній валюті, розміщених на рахунках головних розпорядниками коштів державного бюджету в НБУ) на підставі платіжних інструкцій власників рахунків необхідно перерахувати не пізніше 29 грудня 2023 року: 

  • у разі отримання бюджетною установою коштів з державного бюджету в іноземній валюті з рахунку Казначейства, невикористані кошти в іноземній валюті перераховуються за реквізитами, розміщеними на сайті Держказначейства; 
  • у разі самостійної закупівлі іноземної валюти на міжбанківській валютній біржі, невикористані кошти в іноземній валюті перераховуються у порядку, зворотному отриманню таких коштів. 

В полі «Призначення платежу» платіжної інструкції додатково зазначити  «Стаття 57 БКУ».