вгору

Які реквізити зазначати в платіжці при перерахуванні коштів з поточного рахунку платника на електронний рахунок у СЕА ПДВ?

У разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань платник податку у строки, встановлені ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з рахунку у банку або небанківському надавачу платіжних послуг. Це передбачено пп. 1 п. 22 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569. 

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 40 Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 року № 1591-IX платіжна інструкція має містити інформацію, що дає змогу надавачу платіжних послуг ідентифікувати особу платника та отримувача за платіжною операцією, рахунки платника та отримувача, надавачів платіжних послуг платника та отримувача, суму платіжної операції та іншу інформацію (реквізити), необхідну для належного виконання платіжної операції. 

Отже, у разі перерахування коштів з поточного рахунку платника на його електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ) у платіжній інструкції необхідно заповнювати

  • у полі «Отримувач» – назву платника; 
  • у полі «Код» – податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у контролюючих органах; 
  • у полі «Банк отримувача» – «Казначейство України (ел. адм. подат.)»; 
  • у полі «Рахунок отримувача» – номер електронного рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ за стандартом IBAN. 

Поле «Призначення платежу» такої платіжної інструкції необхідно заповнювати з урахуванням вимог, установлених у розд. II Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління НБУ від 29.07.2022 року № 163 (далі – Інструкція № 163). 

Згідно з п. 41 розд. ІІ Інструкції № 163 платник заповнює реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. 

У разі перерахування коштів з поточного рахунку платника на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ у полі «Призначення платежу» друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з рахунку у банку або небанківському надавачу платіжних послуг на електронний рахунок». 

Про це повідомили податківці ГУ ДПС у Дніпропетровській області.