вгору

Ліцензії на право торгівлі пальним є – реалізації нема: чи подавати декларацію з акцизу?

Платники, визначені пп. 212.1.15 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а також інші платники акцизного податку, які мають діючі ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді. Це визначено п. 49.2-1 ПКУ

Згідно з пп. 212.3.4 ПКУ особи, які здійснюватимуть реалізацію, зокрема, пального підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юросіб, постійних представництв, місцем проживання фізосіб-підприємців до початку здійснення реалізації пального. 

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. 

Господарська діяльність – діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 ПКУ). 

Отже, якщо СГ отримав ліцензію на право оптової або роздрібної торгівлі пальним, але не почав здійснювати господарську діяльність, у нього не виникатиме обов’язок з реєстрації платником акцизного податку та подання декларації з акцизного податку, оскільки п. 49.2-1 ПКУ передбачає подання декларації з акцизного податку особами, що зареєстровані платниками акцизного податку. 

Відповідь надана на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 114.07.