Мінфін на своєму сайті оприлюднив наказ від 11.12.2024 р. № 632, яким внесено зміни до наказу Мінфіну від 22.11.2024 р. № 601 (далі - наказ № 632) та наказ від 22.11.2024 р. № 601, яким внесено зміни до наказу Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13 (далі - наказ № 601).
Так, наказом № 601 передбачено внесення змін до:
- Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів (далі - Положення);
- Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок);
- Інструкції щодо заповнення Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою № ЗВР-1.
Крім того, змінами передбачено:
- визначення понять «платіжний термінал, з’єднаний з РРО/ПРРО» та платіжний термінал, поєднаний з РРО/ПРРО;
- можливість зазначати у фіскальному касовому чеку спрощеної назви товару та використання для визначення групи товарів чи послуг ДК 016:2010;
- визначення ідентифікатора електронної марки акцизного податку/серійного номера електронної марки акцизного податку обов’язковим реквізитом розрахункового документа при роздрібній торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
- доповнення форм розрахункових документів реквізитами паспортного документа та інформацією, необхідною для контролю обсягів проданих тютюнових виробів та алкогольних напоїв (для магазинів безмитної торгівлі).
Пункт 3 Положення доповнено новим абзацом такого змісту: «Помилки та/або неточності в назві товару, що зазначена в розрахунковому документі, які не призводять до спотворення розрахункову операцію, не є підставою для визнання такого документа нерозрахунковим.».
Також Положення доповнено новим пунктом 6 такого змісту: «Для реєстратора розрахункових операцій фіскальний номер електронного розрахункового документа формується у вигляді послідовної нумерації розрахункових документів в межах терміну експлуатації реєстратора розрахункових операцій або послідовної нумерації розрахункових документів у межах однієї робочої зміни (в межах одного Z-звіту), при цьому унікальний номер чергового Z-звіту використовується як префікс номера розрахункового документа.
Для програмного реєстратора розрахункових операцій фіскальний номер електронного розрахункового документа формується фіскальним сервером за алгоритмом, визначеним контролюючим органом.».
А також внесено технічні правки до визначення термінів з метою узгодженості наказу Мінфіну від 21.01.2016 № 13.
У новій редакції викладають деякі додатки до Положення, а саме:
- Додаток 1 - Форму № ФКЧ-1 «Фіскальний касовий чек на товари (послуги)»;
- Додаток 2 - Форму № ФКЧ-2 «Фіскальний касовий чек видачі коштів»;
- Додаток 3 - Форму № РК «Розрахункова квитанція»;
- Додаток 5 - Форму № ФКЧ-3 «Фіскальний касовий чек за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу»;
- Додаток 7 - Форму № ФКЧ-5 «Фіскальний касовий чек за операцією з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі».
Крім того, наказом № 601 встановлено, що:
- до 01 січня 2025 року дозволяється формування реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Держреєстру реєстраторів розрахункових операцій до дня набрання чинності цим наказом, та програмними реєстраторами розрахункових операцій розрахункових документів / електронних розрахункових документів відповідно до вимог до форми і змісту розрахункових документів / електронних розрахункових документів, чинних на день офіційного опублікування цього наказу, в т. ч. з урахуванням внесених цим наказом змін щодо можливості зазначення спрощеної назви товару, а також щодо уточнення випадків обов’язковості зазначення інформації про платіжну операцію при застосуванні електронного платіжного засобу (платіжної картки), крім випадків формування розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі;
- протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим наказом у разі застосування при продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі реєстраторів розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій до дня набрання чинності цим наказом, дозволяється формування фіскальних касових чеків та фіскальних видаткових чеків відповідно до вимог до форми і змісту розрахункових документів / електронних розрахункових документів, чинних на день офіційного опублікування цього наказу, за умови зазначення в таких документах реквізитів паспортного документа покупця (серії (за наявності), номера та країни видачі), перед якими друкуються великі літери «РПД», а також інформації про вагу одиниці тютюнового виробу (для сигарил, тютюну та тютюнових виробів, що реалізуються в наборі) та кількість тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об’єм (у літрах) одиниці товару (пляшки) (для алкогольних напоїв).
Наказом № 632 внесено термінологічні уточнення до наказу № 601.
Накази набувають чинності з дня, наступного за днем їх офіційного опублікування.