вгору

Модельний статут для кредитних спілок від НБУ

Нацбанк постановами “Про затвердження модельного статуту кредитної спілки” від 29.12.2023 р. № 205 та “Про затвердження Положення про особливості діяльності об’єднаних кредитних спілок” від 29.12.2023 р. № 206 ухвалив модельний статут та врегулював особливості діяльності об’єднаних кредитних спілок відповідно до нового Закону України «Про кредитні спілки». Про це зазначено на сайті регулятора. 

Модельний статут кредитної спілки містить рекомендовані положення, що регулюють правовий статус, права, обов’язки та відносини, пов’язані зі створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності кредитної спілки. Кредитні спілки зможуть здійснювати діяльність на підставі власної редакції статуту або модельного статуту.  

Положення про особливості діяльності об’єднаних кредитних спілок врегульовує питання практичної реалізації об’єднаними кредитними спілками можливостей для зміцнення фінансової стійкості, визначених новим законодавством, зокрема через: 

  • запровадження на ринку системи підтримки ліквідності членів об’єднаної кредитної спілки; 
  • створення фонду стабілізації для підтримки платоспроможності членів об’єднаних кредитних спілок; 
  • здійснення додаткового контролю кредитних спілок зі сторони об’єднаних кредитних спілок тощо. 

Вищезазначені зміни набули чинності 01 січня 2024 року 

Зверніть увагу! Для об’єднаних кредитних спілок установлено піврічний перехідний період для розроблення та приведення внутрішніх документів і діяльності у відповідність до нових вимог Положення.