вгору

Нова декларація платника єдиного податку 3 групи зі ставкою 2% вже у M.E.Doc

Відповідно до наказу Мінфіну від 26.04.2022 року № 124 «Про затвердження форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні» у програмі M.E.Doc (починаючи з оновлення 11.02.074) додано нові форми:

  • J/F0103203 Податкова декларація платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні;
  • J/F0132103 Розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за податковий (звітний) рік;
  • F0132203 Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску.

Як ми вже повідомляли, платники єдиного податку 3 групи зі ставкою 2% доходу зобов’язані подавати таку декларацію щомісячно. Перший раз її потрібно подати за квітень до 20 травня 2022 року (включно).

Зверніть увагу, що, з 17.03.2022 року набрав чинності Закон України від 15.03.2022 р. № 2120-IX, відповідно до якого тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабміном.

Наказом Мінреінтеграції затверджено Перелік громад, що розташовані в районах проведення бойових дій або які є тимчасово окупованими. Нагадуємо, перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується, детальніше за посиланням.

Про те, як заповнювати нову декларацію платника єдиного податку у програмі M.E.Doc, ми розкажемо у наступних наших публікаціях. Слідкуйте за нашими новинами!