вгору

Нова форма ПН: заповнюємо правильно

Нагадаємо нашим читачам, що з 01.04.2023 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2022 року № 463 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – наказ № 463), яким, зокрема, затверджено нову редакцію форми податкової накладної.

Відповідно до наказу № 463 у новій редакції, зокрема, затверджено:

  • форму податкової накладної, застосування якої починається з 01 квітня 2023 року.

Отже, з 01.04.2023 року ПН та РК до податкових накладних платники зобов'язані реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних за новою формою (в тому числі і ПН та РК, які складені до 01.04.2023 та не зареєстровані в ЄРПН).

До відома наших користувачів! Нові форми податкової накладної (ідентифікатор форми – J/F1201014) доступні у програмі M.E.Doc з оновлення 11.02.103.

У цій статті зупинимось на змінах, які стосуються складання нової форми ПН за операціями з постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України. Зміни внесено до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Отже, згідно зі змінами:

1. У формі ПН з'явився новий тип причин - 21 «Складена на постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України». Цей тип причини застосовується при складанні ПН, які не підлягають наданню отримувачу (покупцю). При заповненні у програмі M.E.Doc тип причин обирається з відповідного Довідника (див. Рис 1): 

нова форма ПН, податкова накладна

Рис. 1

2. У разі складання ПН за операціями з постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України, у графі «Отримувач (покупець)» зазначають:

  •  найменування (П.І.Б.) нерезидента та через кому країну, в якій зареєстровано покупця (нерезидента);
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляють умовний ІПН «500000000000»;
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюють.

Приклад заповнення нової ПН за операціями з постачання послуг покупцю-нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України (Рис. 2):

нова форма ПН, податкова накладна

Рис.2

У наступних наших матеріалах ми продовжимо ознайомлювати вас зі змінами у податковій накладній, а також у декларації з ПДВ. Слідкуйте за нашими публікаціями!