вгору

Нова редакція форми податкової накладної і форм декларацій з ПДВ

Наказом Мінфіну “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” від 28.12.2022 р. № 463 (далі – Наказ № 463) внесено зміни до наступних форм, виклавши їх у новій редакції, а саме:

  • податкової накладної;
  • податкової декларації з податку на додану вартість;
  • уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
  • спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість;
  • уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Крім того, внесено зміни до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307).

Зокрема, при складанні ПН, які не підлягають наданню отримувачу покупцю (особливості їх заповнення викладені в п. п. 1015 цього Порядку), додано тип причини:

21 - Складена на постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Порядок № 1307 доповнено нормою, що у разі складання ПН за операціями з постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України, у графі "Отримувач (покупець)" зазначаються найменування (ПІБ) нерезидента та через кому країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "500000000000", рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється.

До Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, зокрема, додано, що для платників податку, які заповнюють рядок 5, підприємств (організацій) осіб з інвалідністю та платників податків, які одночасно відповідають критеріям, визначеним п. 68 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, обов’язковим є подання (Д5) (додаток 5). 

Це далеко не всі зміни.

https://lh4.googleusercontent.com/Lgox2Bpyle0MgZfmfAvCGh7IueLuYhwzNBPOusjco4dREj10x2VEzg9CE__e2duk3jgOr17HZWLNzrto4_lPzsIDqU2ZzAOEDleskKOTKIL0p7RtiRHTG5weLNfy7d5sPgTt9iMFluUsX-wqXEkUW7G41XNDbcu3zEfPVrsJK4pr3u1CbVUGSntqcbIymQ Наказ № 463 набирає чинності з 1 числа місяця, що настає за другим місяцем його офіційного опублікування. Наразі він офіційно не опублікований.