вгору

Нові критерії визначення карантинних зон

Кабмін підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і вніс зміни до постанови, яка регулює правила адаптивного карантину. Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на брифінгу за підсумками засідання Уряду 12 серпня.

За словами очільника МОЗ, рівень загрози COVID-19 визначатиметься за трьома показниками:

  1. заповненість ліжок у мед закладах;
  2.  середня кількість тестувань;
  3.  показник захворюваності в адміністративно-територіальних одиницях.

«У кожному регіоні визначені лікарні для пацієнтів з COVID-19. Якщо у цих медзакладах протягом 5 днів поспіль зайнятість ліжок перевищує 50%, це розглядається як перехід на інший рівень небезпеки. Щодо другого пункту — середня кількість тестувань методами ПЛР та ІФА повинна становити не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Цей показник визначається на рівні області. Щодо останнього пункту, то базовий рівень захворюваності на COVID-19 зараз – 40 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів. Місто або район, де цей показник перевищено, переводиться на новий рівень епідемічної небезпеки», – повідомив Максим Степанов.

Нагадаємо, що зараз рівень загрози визначається за 4 показниками:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

Докладніше читайте у нашому матеріалі у Блозі бухгалтера.

Також Міністр підкреслив, що рішення про послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуте раніше, ніж через 14 днів. Це пов’язано з тим, що максимальний інкубаційний період COVID-19 складає 14 днів. Два тижні – це той період, за який можна побачити, чи були ефективними запроваджені обмеження і чи стабілізувалася ситуація у регіоні. 

Зазначимо, на черговому засіданні Центральної Комісії ТЕБ та НС буде прийнято рішення щодо нового розподілу країни на зони ризику поширення COVID-19.

карантинні зони, карантин