вгору
02.11.2023
Урядом затверджено новий перелік сільгоспродукції, експорт якої підлягає обов’язковому ліцензуванню. Постанова від 31.10.2023 р. № 1133 оприлюднена на Урядовому порталі. Документ вносить зміни до постанови КМУ «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік» від 27.12.2022 р. № 1466, а саме вводить новий додаток 7 «Перелік товарів (аграрної продукції), експорт яких підлягає ліцензуванню».
Щодо нового переліку агропродукції
Перелік вказаної продукції:
Видача ліцензій на експорт товарів, зазначених у цьому додатку, здійснюється в строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати одержання Мінекономіки заявки на одержання ліцензій на експорт таких товарів. Водночас розгляд заявок на одержання ліцензій на експорт пшениці, кукурудзи, а також насіння соняшнику та ріпаку до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі здійснюється в 30-денний строк у порядку, встановленому Мінекономіки.
Постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування, тобто з 10 листопада 2023 р.
Нові правила експорту
Крім того, введено нові правила для експорту агропродукції в умовах воєнного стану постановою КМУ «Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану» від 31.10.2023 р. № 1132.
Нові правила повинні унеможливити зловживання та порушення законодавства під час експорту агропродукції. А також захистити права агропідприємців, які дотримуються законодавства щодо експорту.
Координаторами експериментального проекту є Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінцифри, Мінфін, Держмитслужба, ДПС.
Буде сформований перелік верифікованих суб’єктів АПК, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів переробки.
Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати чотирьом критеріям:
За повідомленням на Урядовому порталі, для включення в перелік верифікованих експортерів підприємець, по-перше, має зареєструватись в ДАР, якщо він там ще не зареєстрований. По-друге, отримати лист підтвердження з банку щодо проведення успішної експортної операції. І третім кроком – подати заявку в ДАР, де вказати код платника ПДВ та додати сканкопію листа з банку.
Рішення про включення в перелік експортерів буде ухвалено протягом 3 робочих днів після подачі заявки.
Оновлення відомостей про агропідприємців, які включені до переліку верифікованих суб’єктів, здійснюватиметься щодня.
Відповідна постанова набирає чинності з дня опублікування. До того часу митниця здійснює оформлення експорту за звичними процедурами, які діяли на сьогодні.