вгору
06.05.2025
Фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування, вартість яких згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності визнано у складі доходу під час перебування на такій системі. Це визначено п. 4-1 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Водночас фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму собівартості таких товарів (робіт, послуг), що врахована у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування.
При переході на загальну систему оподаткування фінрезультат зменшується на дохід від товарів/послуг, оплачених на спрощеній системі та оподаткованих єдиним податком, і збільшується на собівартість цих відвантажених/наданих товарів/послуг, включену до витрат.
У разі отриманні авансу на спрощеній системі та подальшому відвантаженні/наданні товарів/послуг на загальній системі, фінрезультат збільшується на частину собівартості, пропорційну сумі цього авансу у загальній вартості реалізації.
Положення ПКУ застосовуються незалежно від того, чи прийняв платник відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп. 140.4.8 та пп. 140.5.16 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. III ПКУ.
Зверніть увагу! Положення п. 4-1 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи.
Таке роз'яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 102.11.