вгору

Особливості переходу платників на спрощену систему оподаткування: ТОП-5 запитань-відповідей

Податківці роз’яснили деякі нюанси, які слід врахувати при переході на спрощену систему оподаткування з особливостями та при здійсненні правовідносин з такими платниками.

1. Чи буде анульовано реєстрацію платника ПДВ на період дії особливого податкового режиму (єдиний податок групи 3 за ставкою 2%)?

Суб’єктам господарювання, які оберуть групу 3 єдиного податку за ставкою 2% доходу, на час переходу на спрощену систему оподаткування перебуватимуть у статусі платника ПДВ, реєстрація платника ПДВ не анулюється, а є призупиненою на період перебування такого суб’єкта господарювання на групі 3 єдиного податку за ставкою 2% доходу.

2. Якщо не буде анульовано реєстрацію платника ПДВ, то чи повинен платник єдиного податку за ставкою 2% подавати декларацію з ПДВ?

Оскільки у суб’єкта господарювання на групі 3 єдиного податку за ставкою 2% доходу відсутні об’єкти оподаткування ПДВ та з врахуванням п. п. 9.5 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) і 49.2 ПКУ, у такого СГ відсутній обов’язок щодо нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ з операцій з ввезення та з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, та які здійснені в період перебування на такій спрощеній системі оподаткування.

3. Чи залишається право у платника ПДВ, що обрав єдиний податок за ставкою 2%, складати ПН/РК?

Платники ПДВ позбавляються права на складання податкових накладних та розрахунків коригування до них за операціями, що здійснені в період перебування такого СГ на групі 3 єдиного податку за ставкою 2% доходу.

4. Як платник ПДВ може дізнатися, чи обрав його постачальник або покупець єдиний податок за ставкою 2%?

Реєстрація СГ платником єдиного податку за ставкою 2% доходу здійснюється шляхом внесення до Реєстру платників єдиного податку. На офіційному вебпорталі ДПС реалізована можливість щодо перевірки належності суб’єкта господарювання до платників єдиного податку за ставкою 2% доходу.

5. Якщо покупець обрав єдиний податок за ставкою 2%, то яким чином має бути складена ПН (як на неплатника)?

Платник ПДВ за операціями з постачання товарів/послуг на покупців – платників єдиного податку за ставкою 2%, складає податкові накладні «на неплатника ПДВ», оскільки реєстрація платником ПДВ таких покупців буде призупинена.

Про це повідомило Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.