вгору

Особливості заповнення реквізитів платіжної інструкції

Нагадуємо, що платіжна інструкція, оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити відповідні обов’язкові реквізити, зокрема, реквізит «Код платника» Це передбачено п. 37 розд. II Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління НБУ від 29.07.2022 р. № 163 (далі – Інструкція № 163). 

У зв’язку з тим, що згідно з Інструкцією № 163 обов’язкові реквізити платіжної інструкції вже містять реквізити «Код платника» та «Код фактичного платника», Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 22.03.2023 р. № 148 (далі – Порядок № 148), у «Призначенні платежу» платіжної інструкції зазначених реквізитів не передбачено.  

Отже, платники під час сплати податків, зборів, інших платежів та ЄСВ повинні дотримуватися наступних правил заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції.  

1. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами від власного імені.  

Юридичні особи, ФОП та громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та ЄСВ заповнюють yci обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т. ч.: 

  • реквізит «Код платника» (податковий номер юрособи, ФОП та громадянина);  
  • реквізит «Призначення платежу».  

2. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами за відокремлені підрозділи (далі – філії).  

Юрособи (далі – головні підприємства) під час сплати податків, зборів, інших платежів та ЄСВ за філії (у випадках, передбачених Податковим кодексом України) заповнюють yci обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т. ч.:  

  • реквізит «Код платника» (податковий номер головного підприємства);  
  • реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер філії);  
  • реквізит «Призначення платежу».  

3. При готівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами.  

Громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та ЄСВ за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, ПТКС, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) та через каси надавачів платіжних послуг заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.: 

  • реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер громадянина – платника податків);  
  • реквізит «Призначення платежу».  

При цьому реквізит «Код платника» містить код надавача платіжних послуг, з використанням технічного пристрою або через каси якого проводиться готівковий розрахунок.  

Отже, платникам для правильного заповнення реквізиту «Призначення платежу» та інших обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, необхідно дотримуватись вимог Порядку № 148 і Інструкції № 163. 

Про це повідомило ГУ ДПС у Кіровоградській області.