вгору

Перехід юрособи на спрощену систему всередині року: за який період визначається дохід?

Нагадуємо нашим читачам, що платниками єдиного податку групи 3 можуть бути юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (пп. 3 п. 291.4 Податкового кодексу України, далі – ПКУ). Станом на 01.01.2023 р. такий граничний розмір доходу становить 7 818 900 грн.

Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (п. 292.14 ПКУ).

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку групи 3 є календарний квартал (крім податкового періоду для податкової звітності з ПДВ, визначеного п. 202.1 ПКУ). Це визначено абз. другим п. 294.1 ПКУ.

Якщо юрособа здійснила перехід на спрощену систему оподаткування з 01 квітня, або 01 липня, або 01 жовтня поточного року, то юридична особа – платник єдиного податку групи 3 з метою перебування на спрощеній системі оподаткування визначає сумарний дохід у поточному році з початку цього календарного року: дохід, отриманий під час перебування на загальній системі оподаткування, та дохід, отриманий під час перебування на спрощеній системі оподаткування (за повні календарні квартали).

Про це повідомило ГУ ДПС у м. Києві.