вгору
08.05.2025
У сфері трудових відносин нерідко виникають ситуації, коли роботодавець змінює місце виконання працівником його трудових функцій. Одним із таких випадків є переміщення. Про це нагадали фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці.
Згідно зі ст. 2 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) працівник реалізує своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.
Зміна місця роботи працівника в межах того ж підприємства, установи чи організації, до іншого структурного підрозділу, розташованого в тій самій місцевості, не є переведенням на іншу роботу, якщо при цьому не змінюються трудові функції, спеціальність, кваліфікація чи посада, обумовлені трудовим договором. Таке переміщення регулюється ст. 32 КЗпП.
Для такого переміщення роботодавець не зобов'язаний отримувати згоду працівника. Рішення про переміщення оформлюється відповідним наказом, який видається на підставі доповідної записки керівника структурного підрозділу. У наказі має бути чітко зазначено нове місце роботи працівника.
Важливо! Роботодавець не має права переміщати працівника на роботу, яка протипоказана йому за станом здоров'я. Це є ключовим обмеженням, спрямованим на захист прав працівників та забезпечення безпечних умов праці.