вгору
10.02.2023
Відповідно до п. 59.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова вимога разом з детальним розрахунком суми податкового боргу надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.
Податкова вимога повинна містити:
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ПКУ).
Якщо у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ПКУ).
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 нмдг (3060 грн). У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує 180 нмдг, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків. Строк давності, визначений п. 102.4 ПКУ для стягнення податкового боргу, у такому випадку розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу у сумі, що перевищує 180 нмдг.
Про це повідомило ГУ ДПС у Запорізькій області.
До відома! Порядок направлення податковими органами податкових вимог платникам податків затверджено наказом Мінфіну від 30.06.2017 р. № 610.
Як інформують дніпропетровські податківці, податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо (п. 60.1 ПКУ):