вгору

Помилково подана звітність: що робити?

Податківці звертають увагу, що у випадку помилкового подання податкової звітності (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати або подано не до того контролюючого органу) платнику податків необхідно:

  • до закінчення граничного строку подання такої податкової звітності подати податкову звітність з ознакою «Звітна нова» та зменшити податкове зобов’язання;
  • після граничного терміну подання такої податкової звітності та виникнення податкових зобов’язань, подати податкову звітність з ознакою «Уточнююча» та зменшити податкове зобов’язання.

Це випливає з вимог Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно з п. 49.8. ПКУ прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пп. 48.3 та 48.4 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (абз. перший п. 50.1 ПКУ).

Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 129.02) та на сайті ГУ ДПС у Житомирській області.

Нагадуємо нашим користувачам, що у програмі M.E.Doc зручно заповнювати і подавати звітність у всі контролюючі органи. При створенні звіту програма автоматично заповнить реквізити контролюючого органу та проконтролює правильність заповнення бланка.