вгору

Порядок надання допомоги по частковому безробіттю змінили

Уряд затвердив зміни до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, погодивши його із Законом України “Про зайнятість населення”. Йдеться про постанову КМУ від 03.03.2023 р. № 188, яка набрала чинності з 09.03.2023 р.

В новому Порядку розширено перелік критеріїв, за якими надається допомога по частковому безробіттю, зокрема щодо відсутності у роботодавця або фізичної особи – підприємця, яка є застрахованою особою, заборгованості перед державним (місцевим) бюджетом понад 6 місяців, що що передують місяцю зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг). Перерахування коштів на поточний рахунок фізичній особі – підприємцю, яка є застрахованою особою, або роботодавцю для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю, здійснюється регіональним центром зайнятості.

Змінами передбачено, що допомога по частковому безробіттю не надається, якщо стосовно роботодавця або ФОПа відкрито ліквідаційну процедуру, або він визнає свою неспроможність своєчасно виконувати зобов’язання перед кредиторами через незадовільний стан фінансово-господарської діяльності.

Також новий Порядок визначає механізм підтвердження відсутності заборгованості роботодавцями та фізичними особами – підприємцями, які є застрахованими особами, перед державним (місцевим) бюджетом, зокрема в порядку обміну інформацією між Державною службою зайнятості та ДПС.

Ще одна зміна стосується проведення перевірки стосовно цільового використання коштів. Передбачається, що вона може здійснюватися також за місцем провадження господарської діяльності роботодавця.

Про це повідомлено на Урядовому порталі.