вгору

Порядок внесення змін до облікових даних юросіб: що необхідно знати?

Підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема: 

  • інформація органів державної реєстрації; 
  • документально підтверджена інформація, що надається платниками податків. 

Це визначено вимогами п. 66.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 

Порядок внесення змін до облікових даних платників податків встановлено розділом ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі - Порядок № 1588). 

Платники податків - юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків. 

Для цього необхідно подати заяву за формою № 1-ОПП (далі - заява ф. № 1-ОПП) з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» (п. 9.3 розд. IX Порядку № 1588).  

Зверніть увагу! При подані заяви за ф. № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» заповнюються розділи 1, 2, 4 та 10 заяви за ф. № 1-ОПП при цьому інформація про засновників не подається. 

Відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, також оновлюються контролюючими органами у Єдиному банку даних юридичних осіб на підставі реєстраційної заяви платника ПДВ (про реєстрацію, перереєстрацію або внесення змін).  

! У такому випадку платник податків звільняється від подання до контролюючого органу заяви за ф. № 1-ОПП у зв’язку із зміною відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи. 

Заяву за ф. № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» можна подати засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг. 

Стосовно інформації про юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, яка міститься в ЄДР юридичних осіб, ФОП та громадських формувань: 

  • інформація про призначення або зміну керівника/тимчасово виконуючого обов’язки керівника, зміну місцезнаходження тощо, оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.03.2003 р. № 755-IV; 
  • інформація про головного бухгалтера оновлюється на підставі заяви за ф. № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» або реєстраційної заяви платника ПДВ, якщо така реєстраційна заява була подана в один із способів, визначених п. 183.7 ПКУ, та задоволена контролюючим органом. У цьому разі платник податків звільняється від подання до контролюючого органу заяви за ф. № 1-ОПП у зв’язку із зміною відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи. 

Про це зазначили податківці ДПС в Одеській області.   

Заповнити та подати заяву ф. № 1-ОПП можна в програмі M.E.Doc (ідентифікатор форми - J1312105). 

Як зазначили податківці: “при подані заяви за ф. № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» заповнюються розділи 1, 2, 4 та 10 заяви”. 

В даних розділах зазначаються: 

  • розділ 1 - Податковий номер юрособи; 
  • розділ 2 - Повне найменування юрособи; 
  • розділ 4 - Найменування контролюючого органу, до якого подається заява; 

В програмі це виглядає так: 

форма 1-ОПП, ЄДР, юридична особа

  • розділ 10 - Головний бухгалтер 

1-ОПП, юридична особа, ЄДР