вгору

Порушення термінів реєстрації ПН та застосування штрафних санкцій у період дії карантину

За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01.03.2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабміном на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби, штрафні санкції не застосовуються (п. 52-1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ)), крім санкцій за:

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення вимог законодавства в частині:
  • обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
  • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
  • здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;
  • порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

Тобто платники не звільняються від застосування до них фінансової відповідальності контролюючими органами, зокрема, за неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань з ПДВ.

Варто зазначити, що за порушення вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби не будуть застосовуватися санкції за не реєстрацію (несвоєчасну) реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН.

Нагадаємо, в програмі M.E.Doc вже доступні оновлені форми податкової накладної та додатків до неї. Докладніше про це – у матеріалі.

Кабмін постановою від 17.02.2021 № 104 продовжив дію адаптивного карантину до 30 квітня 2021 року. Про це ми писали тут.

Водночас, порушення вимог ПКУ щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до неї негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ.

Про це нагадали податківці Офісу ВПП ДПС.

Нагадаємо, в програмі M.E.Doc вже доступні оновлені форми податкової накладної та додатків до неї. Докладніше про це – у матеріалі.

Про те, як заповнити оновлену форму податкової накладної у M.E.Doc читайте у Блозі бухгалтера, Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.