вгору
Платники податків зобов’язані стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцями обліку, а також повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку. Такі вимоги визначені наказом Мінфіну «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 р. № 1588 (далі - Порядок № 1588).
Для того, щоб повідомити контролюючий орган про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність слід подати Повідомлення про об’єкти оподаткування форма 20-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312002).
Повідомлення про об'єкти оподаткування за формою № 20-ОПП (далі – Повідомлення ф. 20-ОПП) подається до контролюючого органу протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття (п. 8.4 Порядку № 1588).
Нагадаємо, що Повідомлення ф. 20-ОПП реалізовано в програмі M.E.Doc для зручного заповнення і подання до контролюючих органів.
Як заповнити Повідомлення ф. 20-ОПП?
Отже для початку створюємо новий звіт у розділі Звітність – Реєстр звітів, натиснувши на (див. Рис. 1).
Рис. 1
У налаштованому комплекті Бланків слід обрати розділ Державна фіскальна служба і серед визначених форм знайти потрібний звіт (див. Рис. 2).
Рис. 2
Для полегшення пошуку необхідної форми радимо скористатися кнопками пошуку та фільтру .
Обравши форму Повідомлення ф. 20-ОПП, переходимо до її заповнення.
Звертаємо увагу, що у Повідомленні ф. 20-ОПП розділи 1 та 2 заповнюються автоматично із картки платника (Рис. 3).
Рис. 3
У розділі 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» Повідомлення ф. № 20-ОПП при першому поданні зазначаються всі об’єкти оподаткування, а при наступному - поданні зазначається новий об’єкт оподаткування або об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.
Графа 2 «Код ознаки надання інформації» заповнюється наступним чином (Рис. 4):
Рис. 4
У довіднику необхідно обрати код ознаки:
Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, що оприлюднений на офіційному вебсайті ДФС та розміщений на інформаційних стендах контролюючих органів.
Нагадаємо, що у програмі M.E.Doc вибір із довідника можна зробити за допомогою
Для зручності користувачів, у програмі M.E.Doc підключено довідники з можливістю редагування записів. Використання Довідників значно полегшить процес заповнення Повідомлення ф. 20-ОПП.
Графа 4 «Найменування об’єкта оподаткування» (зазначити у разі наявності) заповнюється якщо об’єкт обліковується з найменуванням.
Підключено довідник «Господарські одиниці». Крім того, в гр. 4, 5, 12 встановлено одночасне заповнення.
Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» - це числове значення, яке складається з коду типу об’єкта оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого самою особою, що складається з 5-ти знаків.
У M.E.Doc реалізовано довідник «Коди території (КОАТУУ).
Графи 6 - 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування» заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на офіційному вебсайті Державної служби статистики України.
Вибрати стан об’єкта також можливо із довідника «Стан об’єкта оподаткування»
У Графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» зазначається: 1 - будується/готується до введення в експлуатацію; 2 - експлуатується; 3 - тимчасово не експлуатується; 5 - непридатний до експлуатації; 6 – об’єкт відчужений / повернутий власнику; 7 - зміна призначення/перепрофілювання; 8 - орендується; 9 - здається в оренду.
Діє довідник «Вид права на об’єкт».
У графі 10 «Вид права на об’єкт» зазначається: 1 - право власності; 2 - право володіння; 3 - право користування (сервітут, емфітевзис, суперфіцій); 4 - право господарського відання; 5 - право оперативного управління; 6 - право постійного користування; 7 - право довгострокового користування або оренди; 8 - право короткострокового користування, оренди або найму; 9 - іпотека; 10 - довірче управління майном.
На підставі проставленої відповідної позначки в графі 11 здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
Графа 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)» заповнюється у разі реєстрації об’єкта оподаткування у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (а саме: кадастровий номер - для земельної ділянки; реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна - для нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки; номер кузова транспортного засобу - для легкового автомобіля; номер шасі транспортного засобу - для вантажного автомобіля та причепа; бортовий реєстраційний номер - для суден; реєстраційний знак - для повітряних суден тощо).
Про це також нагадали податківці ГУ ДФС у Запорізькій області.
Після заповнення розділ 3 матиме такий вигляд (Рис. 5).
Рис. 5
Не забудьте перевірити заповнення форми 20-ОПП, натиснувши У разі відсутності помилок форму 20-ОПП можна підписувати та відправляти до контролюючого органу.
Докладніше про те, чи подавати форму 20-ОПП у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування та які штрафи застосовують за неподання повідомлення за формою № 20-ОПП, читайте у Блозі бухгалтера.