вгору

Повідомлення про об'єкти оподаткування (форма 20-ОПП) заповнюємо у М.Е.Dос

Платники податків зобов’язані стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцями обліку, а також повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку. Такі вимоги визначені наказом Мінфіну «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 р. № 1588 (далі - Порядок № 1588).

Для того, щоб повідомити контролюючий орган про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність слід подати Повідомлення про об’єкти оподаткування форма 20-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312002).

Повідомлення про об'єкти оподаткування за формою № 20-ОПП (далі – Повідомлення ф. 20-ОПП) подається до контролюючого органу протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття (п. 8.4 Порядку № 1588).

Нагадаємо, що Повідомлення ф. 20-ОПП реалізовано в програмі M.E.Doc для зручного заповнення і подання до контролюючих органів.

Як заповнити Повідомлення ф. 20-ОПП?

Отже для початку створюємо новий звіт у розділі Звітність – Реєстр звітів, натиснувши на  (див. Рис. 1).

Рис. 1

У налаштованому комплекті Бланків слід обрати розділ Державна фіскальна служба і серед визначених форм знайти потрібний звіт (див. Рис. 2).

Рис. 2 

Для полегшення пошуку необхідної форми радимо скористатися кнопками пошуку  та фільтру .

Обравши форму Повідомлення ф. 20-ОПП, переходимо до її заповнення.

Звертаємо увагу, що у Повідомленні ф. 20-ОПП розділи 1 та 2 заповнюються автоматично із картки платника (Рис. 3).

Рис. 3

У розділі 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» Повідомлення ф. № 20-ОПП при першому поданні зазначаються всі об’єкти оподаткування, а при наступному - поданні зазначається новий об’єкт оподаткування або об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Графа 2 «Код ознаки надання інформації» заповнюється наступним чином (Рис. 4):

Рис. 4

У довіднику необхідно обрати код ознаки:

  • 1 первинне надання інформації про об’єкти оподаткування. Зазначається у разі подання інформації про новий об’єкт оподаткування;
  • 3 зміна відомостей про об’єкт оподаткування. Зазначається у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування (зміна типу, найменування, місцезнаходження, тощо);
  • у разі зміни призначення об’єкта оподаткування інформація щодо такого об’єкта надається двома рядками. В першому зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, вноситься значення «6 закриття об’єкта оподаткування»), а у другому - оновлена інформація про об’єкт оподаткування, вноситься значення «1 - первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»), при цьому ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється.

Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, що оприлюднений на офіційному вебсайті ДФС та розміщений на інформаційних стендах контролюючих органів.

Нагадаємо, що у програмі M.E.Doc вибір із довідника можна зробити за допомогою

Для зручності користувачів, у програмі M.E.Doc підключено довідники з можливістю редагування записів. Використання Довідників значно полегшить процес заповнення Повідомлення ф. 20-ОПП.

Графа 4 «Найменування об’єкта оподаткування» (зазначити у разі наявності) заповнюється якщо об’єкт обліковується з найменуванням.

Підключено довідник «Господарські одиниці». Крім того, в гр. 4, 5, 12 встановлено одночасне заповнення.

Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» - це числове значення, яке складається з коду типу об’єкта оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого самою особою, що складається з 5-ти знаків.

У M.E.Doc реалізовано довідник «Коди території (КОАТУУ).

Графи 6 - 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування» заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на офіційному вебсайті Державної служби статистики України.

Вибрати стан об’єкта також можливо із довідника «Стан об’єкта оподаткування»

У Графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» зазначається: 1 - будується/готується до введення в експлуатацію; 2 - експлуатується; 3 - тимчасово не експлуатується; 5 - непридатний до експлуатації; 6 – об’єкт відчужений / повернутий власнику; 7 - зміна призначення/перепрофілювання; 8 - орендується; 9 - здається в оренду.

Діє довідник «Вид права на об’єкт».

У графі 10 «Вид права на об’єкт» зазначається: 1 - право власності; 2 - право володіння; 3 - право користування (сервітут, емфітевзис, суперфіцій); 4 - право господарського відання; 5 - право оперативного управління; 6 - право постійного користування; 7 - право довгострокового користування або оренди; 8 - право короткострокового користування, оренди або найму; 9 - іпотека; 10 - довірче управління майном.

На підставі проставленої відповідної позначки в графі 11 здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

Графа 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)» заповнюється у разі реєстрації об’єкта оподаткування у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (а саме: кадастровий номер - для земельної ділянки; реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна - для нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки; номер кузова транспортного засобу - для легкового автомобіля; номер шасі транспортного засобу - для вантажного автомобіля та причепа; бортовий реєстраційний номер - для суден; реєстраційний знак - для повітряних суден тощо).

Про це також нагадали податківці ГУ ДФС у Запорізькій області.

Після заповнення розділ 3 матиме такий вигляд (Рис. 5).

 

Рис. 5

Не забудьте перевірити заповнення форми 20-ОПП, натиснувши  У разі відсутності помилок форму 20-ОПП можна підписувати та відправляти  до контролюючого органу.

Докладніше про те, чи подавати форму 20-ОПП у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування та які штрафи застосовують за неподання повідомлення за формою № 20-ОПП, читайте у Блозі бухгалтера.