вгору

Повноваження представника нерезидента без постійного представництва: чим підтвердити?

Платник податків веде справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків у податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах.   Це визначено п. 19.1 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ). 

Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності.         

Відповідно до п. 64.5 ПКУ та п. 4.4 розд. IV Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588, для взяття на облік нерезидента (іноземної компанії, організації) подається до контролюючого органу заява за формою № 1-ОПН та документ, яким підтверджуються повноваження представника нерезидента. Якщо такий документ виданий в країні реєстрації нерезидента, він повинен бути легалізований в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана ВРУ, та супроводжуватися нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.        

Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства (ст. 237 Цивільного кодексу України, далі – ЦКУ).         

Разом з тим, представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю (документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами) (ст. 244 ЦКУ).        

Статтею 34 Закону  України «Про міжнародне приватне право» від 23.06.2005 р. № 2709-IV зазначено, що порядок видачі, строк дії, припинення та правові наслідки припинення довіреності визначаються правом держави, у якій видана довіреність. 

Про це повідомило ГУ ДПС в Івано-Франківській області.  

До відома наших користувачів! Форму 1-ОПН “Заява нерезидента (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу)” (ідентифікатор форми J1315405) зручно подати в М.E.Doc.