вгору

Прийнято Закон про обов’язкове використання біоетанолу в автомобільних бензинах з 01.06.2025 р.

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому проєкт Закону щодо обов’язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту (реєстр. №3356-д від 05.11.2023 р.).  

Метою Закону є створення нормативно-правової бази для розвитку сфери виробництва, обігу та використання рідкого біопалива транспортом. 

Законом передбачається імплементація положень Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС від 23.04.2009 р. про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел в частині забезпечення Україною міжнародних зобов’язань щодо частки енергії з відновлюваних джерел у валовому кінцевому обсязі споживання енергії на транспорті, які взяла на себе Україна із вступом до Енергетичного Співтовариства. 

Закон встановлює з 01.06.2025 р. не менш як 5% обов’язковий вміст рідкого біопалива (біокомпонетів) в усіх обсягах автомобільних бензинів, що відпускаються з місць оптової та місць роздрібної торгівлі пальним, за виключенням бензинів з октановим числом 98 і вище та бензинів, що поставляються для потреб Міноборони, Державного резерву та для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів. 

Ведення обліку вмісту рідкого біопалива (біокомпонентів) у паливі покладається на Держенергоефективності. 

Недотримання вимог щодо відпуску та несвоєчасне або неподання інформації щодо вмісту рідкого біопалива (біокомпонентів) у обсягах відпуску на митній території України з місць виробництва та оптової торгівлі пальним бензинів автомобільних Законом віднесено до правопорушень. 

Про це зазначено на сайті ВРУ. 

Наразі Закон готується на підпис.