вгору

Протягом місяця юрособа придбала та продала легковий автомобіль: чи слід звітувати?

24.07.2018

Держава: звітність та податки

Відповідно до пп. 267.1.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в т. ч. нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ є об’єктами оподаткування.

Процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автотранспорту встановлена постановою КМУ від 07.09.1998 р. №1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».

При переході права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт (пп. 267.6.5 ПКУ).

Якщо протягом одного календарного місяця відбулася держреєстрація придбання та зняття з обліку (продажу) транспортного засобу однією юридичною особою, то для цієї юридичної особи дата початку сплати транспортного податку та дата припинення його обчислення збігаються – початок місяця, у якому набуто та втрачено право власності на об’єкт оподаткування.

Отже, для юридичної особи, яка протягом одного календарного місяця придбала у власність легковий автомобіль та продала його, обов’язок подання податкової декларації з транспортного податку та, відповідно, сплати податку не виникає.

Про це повідомило ГУ ДФС у Тернопільській області. Аналогічну відповідь розміщено в Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 111.05.

До відома! Чи сплачується транспортний податок за викрадений автомобіль, та чи подається декларація відповідна декларація – читайте у матеріалі. Крім того, про особливості сплати транспортного податку у 2018 році дізнайтесь тут.