вгору

Резидент Дія Сіті на загальній системі: чи може перейти на спрощену систему з особливостями?

Нагадуємо нашим читачам, що поняття «резидент Дія Сіті» та «реєстр Дія сіті» вживаються в ПКУ у значеннях, визначених Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 р. № 1667-ІХ (далі – Закон № 1667). Це визначено п. п. 14.1.282 та 14.1.284 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до п. 11 ч. першої ст. 1 Закону № 1667 резидент Дія Сіті – юрособа, яка відповідно до Закону № 1667 набула статусу резидента Дія Сіті та згідно з інформацією, що міститься у реєстрі Дія Сіті, перебуває у зазначеному статусі.

Реєстр Дія Сіті – реєстр, який ведеться в електронній формі та містить інформацію про юросіб, які перебувають або перебували у статусі резидента Дія Сіті (п. 10 ч. першої ст. 1 Закону № 1667).

Як відомо, з 01.04.2022 р. до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розд. XIV ПКУ застосовуються з урахуванням таких особливостей, визначених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ

Платниками єдиного податку групи 3 можуть бути, зокрема, юрособи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми (пп. 9.2 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Поряд з тим, пп. 10 пп. 298.2.3 ПКУ визначено, що платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі набуття платником податку статусу резидента Дія Сіті – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому платник податку набув статус резидента Дія Сіті.

Отже, резидент Дія Сіті (юрособа), який є платником податку на прибуток підприємств на загальних підставах, не може обрати групу 3 платника єдиного податку з особливостями оподаткування на період дії воєнного стану в Україні.

Про це інформує ГУ ДПС у Дніпропетровській області.