вгору

Розрахунки платіжною карткою: хто має приймати з 01.01.2023 р.?

26.09.2022

Постановою КМУ «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» від 29.07.2022 р. № 894 із 2023 р. змінюються вимоги до порядку здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів.

Відтак, з 01.01.2023 р. торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім ФОП – єдинників групи 1, торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції), повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно.

За порушення вищевказаних вимог законодавством передбачено адміністративну відповідальність.

Про це повідомила ДПС.

Однак воєнний стан в Україні вніс свої корективи. Такі вимоги не поширюються на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях тергромад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджено наказом Мінреінтеграції, та протягом 3-х місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або деокупації, звільнення від оточення (блокування) цих територій.

Також з 01.01.2023 р. втратить чинність постанова КМУ “Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів” від 29.09. 2010 р. № 878.