вгору

Розрахунки за допомогою сервісу еквайрингу: чи необхідно друкувати рядки 11 – 18 фіскального чека?

25.10.2023

Нагадаємо, електронний платіжний засіб - це платіжний інструмент, реалізований на будь-якому носії, що містить в електронній формі дані, необхідні для ініціювання платіжної операції та/або здійснення інших операцій, визначених договором з емітентом. Це передбачено п. 13 ст. 1 Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 р. № 1591-ІХ 

Форму та зміст розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13 (далі - Порядок № 13). 

Так, п. 2 розд. ІІ Положення № 13 встановлено обов’язкові реквізити, які має містити фіскальний чек.  

Зверніть увагу! Положення № 13 однаково розповсюджує свою дію як на розрахункові документи, що створюються РРО, так і ПРРО. 

Відповідаючи на запитання: “Чи необхідно друкувати рядки 11 – 18 фіскального чека у разі проведення розрахунків за допомогою сервісу еквайрингу без використання платіжного терміналу?” податківці зазначили, що рядки 11 – 18 фіскального чека заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків лише з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) та платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО, незалежно від його виду (РРО чи ПРРО) або сфери призначення (п. 4 розд. ІІ Положення № 13).  

Водночас, законодавcтвом не встановлено обов’язку з’єднувати або поєднувати РРО/ПРРО та POS-термінали. 

Крім того, принципово важливим є факт, що платіжні сервіси також приймають платіжні інструкції користувачів на виконання платіжних операцій, з використанням банківських (платіжних) карток, у межах надання платіжних послуг, як окремого виду господарської діяльності, тa забезпечують розпорядження покупця щодо переказу коштів зі свого рахунку і без використання платіжних терміналів. 

Отже, у разі проведення розрахунків за допомогою сервісу еквайрингу без використання платіжного терміналу, відсутні обставини, що супроводжують обов’язок друкувати рядки 11 – 18 фіскального чека. 

Удосконалення програмного забезпечення РРО/ПРРО та/або наявність можливості зазначати такі реквізити методом введення вручну, не призводить до виникнення обов’язку друкувати рядки 11 – 18 фіскального чека при створенні кожного розрахункового документа. 

Про це повідомили податківці Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП. 

Зверніть увагу! В ПРРО Cashalot реалізована можливість підключення POS-терміналів. У разі їх налаштування у ПРРО Cashalot реквізити будуть автоматично заповнюватися та відображатися у фіскальному касовому чеку. 

Нагадаємо, у рядках 11-18 фіскального чека відображається:  

  • ідентифікатор еквайра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати (рядок 11);  
  • ідентифікатор платіжного пристрою (рядок 12);  
  • сума комісійної винагороди (у разі наявності) (рядок 13);  
  • вид операції (рядок 14);  
  • реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки), допустимі правилами безпеки платіжної системи, перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ» (рядок 15);  
  • напис «ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (найменування платіжної системи, платіжний інструмент якої використовується, код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі та/або код транзакції в платіжній системі, значення коду) (рядок 16);  
  • підпис касира (якщо це передбачено правилами платіжної системи), перед яким друкується відповідно напис «Касир» (рядок 17);  
  • підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ» (рядок 18). 

Про відповідальність у разі відсутності обов’язкових реквізитів фіскального чека, а також про підключення POS-терміналі ПриватБанку, Ощадбанку та Printec читайте у Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі