вгору

Розвиток волонтерства та неприбутківців в умовах війни: законопроект прийнято за основу

ВРУ прийняла за основу зі скороченим строком підготовки законопроект щодо сприяння розвитку волонтерської діяльності та діяльності неприбуткових установ та організацій в умовах збройної агресії рф проти України.

Проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку волонтерської діяльності та діяльності неприбуткових установ та організацій в умовах збройної агресії Росії проти України» від 10.05.2022 р. № 7364, пропонується внести зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якими серед іншого передбачено:

  • виключення з оподатковуваного доходу волонтера доходів у вигляді витрат неприбуткової організації на проведення медогляду та вакцинації волонтера, інших лікувально-профілактичних заходів, безпосередньо пов'язаних з наданням волонтерської допомоги (зміни до пп. 165.1.19 ПКУ);
  • визначення неоподатковуваними витрат неприбуткової організації чи установи на відрядження волонтера (на проїзд, оплату вартості проживання, витрат на харчування, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд, обов’язкове страхування, інші документально оформлені витрати (зміни до пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ);
  • визначення можливості для надання допомоги фізособам, які постраждали чи можуть постраждати внаслідок збройної агресії неприбутковими організаціями без порушення вимог податкового законодавства (зміни до п. 63 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ);
  • визначення такими, що не включаються громадськими та благодійними організаціями до розрахунку суми для реєстрації платником ПДВ операцій з ввезення гуманітарної допомоги.

Прийняття законопроекту дозволить уникнути надмірного податкового навантаження на волонтерів та організації, які з ними співпрацюють, підвищити спроможність неприбуткових волонтерських організацій у наданні допомоги постраждалим від нападу рф рації та забезпечить дотримання прав і обов’язків платників податків та контролюючих органів.

Як зазначено у пояснювальній записці, законопроект розроблено, зокрема, для узгодження положень ПКУ з положеннями Закону України «Про волонтерську діяльність» від 19.04.2011 р. № 3236-VI (далі – Закон № 3236) щодо оподаткування сум відшкодування витрат волонтера, пов’язаних зі здійсненням волонтерської діяльності, визначених ч. 2 ст. 11 цього Закону.

Про це повідомили на сайті ВРУ.