вгору

Щодо форми заяви платника податків про проведення документальної позапланової перевірки

Документальна позапланова перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених п. 78.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

У п. 78.2 ПКУ визначено, що контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені п. п. 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 ПКУ, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків. При цьому обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені ПКУ, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків. 

ПКУ не встановлено форму та порядок подання платником податків заяви про проведення документальної позапланової перевірки (крім електронної перевірки). Заява про проведення документальної позапланової перевірки може бути подана платником податків у довільній формі до ДПС за місцем його обліку. 

Отже, у разі надходження заяви платника податків про проведення документальної позапланової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу може бути прийнято рішення про проведення перевірки такого платника податків, яке оформлюється наказом (абз. перший п. 78.4 ПКУ). 

Також ПКУ не містить норми щодо обов’язковості проведення та строків для прийняття рішення про призначення такої перевірки. Таке рішення приймається з урахуванням ризиків в діяльності цього платника податків щодо приховування об’єктів оподаткування, несплати ним податкових зобов’язань, невиконання вимог іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи ДПС. 

Про це інформує Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП. 

Про те, що ДПС може проводити позапланові перевірки на підставі інформації від НБУ, читайте тут