вгору

Щодо перенесення термінів формування податкового кредиту з ПДВ у період дії воєнного стану в Україні: ДПСУ відповідає

ДПСУ надала відповіді на актуальні питання щодо термінів формування податкового кредиту з ПДВ у період дії воєнного стану в Україні.

1. Чи продовжуються на період воєнного стану на території України терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН)?

З урахуванням норм п. 102.9 гл. 11 розд. ІІ та пп. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) на період дії правового режиму воєнного стану перебіг строків, визначених ПКУ для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК), не зупиняється.

2. Чи зупиняється на період воєнного стану термін, встановлений ПКУ для формування податкового кредиту?

Так, зупиняється. Зважаючи на те, що на період дії на території України правового режиму воєнного стану для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством, крім, зокрема, виключень, передбачених пп. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, то перебіг строків, визначених ПКУ для формування податкового кредиту, на вказаний період зупиняється.

Строк на включення до податкового кредиту сум ПДВ (за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, у т. ч. складеними до введення воєнного стану на території України), встановлений п. 198.6 та п. 80 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, після припинення або скасування воєнного стану продовжується на кількість календарних днів, які припадають на період дії воєнного стану і протягом яких платник податку мав право на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

3. Чи переривається термін, встановлений ПКУ для формування податкового кредиту, на період зупинення реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування?

Так. У разі зупинення реєстрації ПН/ РК в ЄРПН згідно з п. 201.16 ПКУ перебіг строків для формування податкового кредиту, зазначених у п. 198.6 та абз. першому п. 80 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, переривається на період зупинення реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН.

Про це повідомила ДПСУ.

До відома наших читачів! Наразі податковий комітет пропонує правки до законопроекту № 8079 щодо реєстрації ПН.

Було підтримано 3 правки Н. Южаніної (в уточненій редакції):

Так, на період воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення:

1. Продовжено граничні терміни реєстрації податкових накладних – для ПН, складених з 1 до 15 числа місяця, – на 5 календарних днів, а для ПН, складених з 16 до останнього числа місяця, – на 3 календарних дні.

2. Зменшено штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до 2-5-10-15-25% суми ПДВ замість 10-20-30-40-50% залежно від строку такого порушення.

3. Збільшено час роботи електронних сервісів податкових органів – з 8 до 20 години (сьогодні до 18 години), а операційний день, на який припадатиме граничний строк реєстрації податкових накладних, триватиме з 0:00 до 24:00 годин.

Це підтвердив на своєму Телеграм-каналі нардеп Я. Железняк.

Щодо 2 основних поправок Н. Южаніної про зупинення на період воєнного стану блокування податкових накладних та реєстрації всіх заблокованих податкових накладних домовилися про детальне обговорення проблематики з 05.12.2022 р. в комітеті.