вгору

Штраф за відсутність масок у клієнтів буде застосовуватися з 14 січня 2021 року

13.01.2021 р. в газеті «Голос України» № 4 опубліковано Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.12.2020 р. № 1113-IX (далі – Закон № 1113). Відповідно до тексту Закону № 1113 він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 14.01.2021 р.

При прийняття цього Закону ми повідомляли у матеріалі.

Нагадуємо нашим читачам, що Законом внесено зміни до ст.ст. 46, 47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 р. № 4004-XII, якими визначається, що фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі від 200 до 300 нмдг (від 3400 грн до 5100 грн) встановлюються для юридичної особи та фізичної особи – підприємця за:

  • допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 (далі – карантин), без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлений самостійно, та/або відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення);
  • за обслуговування споживачів у період дії карантину працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо фізособою-підприємцем без вдягнутих засобів індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у т. ч. виготовлених самостійно.

Також Законом визначається, що складати постанови про накладення штрафів та застосування фінсанкцій уповноважені посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.