вгору

Стартові сторінки всіх українських сайтів повинні бути державною мовою

Нагадаємо нашим читачам, що відповідно до частини шостої ст. 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, медіа, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою.

Поряд з версією інтернет-представництв (у тому числі веб-сайтів, веб-сторінок у соціальних мережах), виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами. Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.

Ця норма почала діяти з 16 липня 2022 року.

У зв’язку з цим всі українські сайти повинні мати стартову сторінку державною мовою. На цьому наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Все, що перебуває на території України у різних сферах і стосується громадян України, має бути забезпечене українською мовою. Це діяльність органів державної влади, місцевого самоврядування, освіта, сфера обслуговування, інтернет - все має бути державною. Коли ви заходите до інтернету, то стартова сторінка усіх сайтів українських має бути українською мовою. У кого цього немає, це порушення мовного законодавства, і треба сигналізувати на адресу нашого Секретаріату. Ми будемо вживати відповідних заходів реагування», – зазначив Тарас Кремінь.

Уповноважений зауважив, що за 5 місяців 2023 року на адресу Секретаріату надійшло 1650 звернень громадян про порушення мовного Закону, третина з яких стосувалася саме відсутності стартової сторінки українською в користувацьких інтерфейсах.

«Це інтернет-магазини, сайти окремих медіа. По усіх них ми працюємо і приводимо їх до норм закону. У нас є факти накладення санкцій у вигляді попереджень або штрафів. Це абсолютно дієво», – сказав Тарас Кремінь.

Про це повідомлено на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.