вгору

Ставки ввізного мита України – 2024 до імпорту товарів походженням з ЄС

Мінекономіки розмістило довідкову інформацію щодо ставок увізного мита України, які будуть застосовуватись у 2024 році до імпорту товарів походженням з ЄС в рамках зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Повний перелік доступний тут. Це дає можливість українському бізнесу планувати свою діяльність на 2024 рік. 

Також, рівні ставок увізного мита ЄС можна перевірити в режимі онлайн на ресурсі Європейської Комісії Access2Markets. 

До відома! 06.06.2023 р. набув чинності Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2023/1077 від 31.05.2023 р. про продовження ЄС до 5 червня 2024 року (включно) заходів з тимчасової лібералізації торгівлі з Україною, які охоплюють скасування усіх мит, квот і торговельних захисних обмежень щодо українського експорту, відповідно до Регламенту Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 від 30.05.2022 р. 

Ухвалений Регламент стосується: 

1. Скасування всіх митних зборів відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, про створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, зокрема щодо: 

  • фруктів та овочів, які підпадають під дію системи вхідних цін; 
  • сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, які підпадають під дію тарифних квот; 
  • промислових товарів, мита на які припинили діяти ще з 01.01.2023 р. 

2. Зупинення справляння антидемпінгового мита на імпорт, що походить з України на дату набрання чинності цим Регламентом. 

3. Застосування єдиних правил імпорту (захисних заходів) щодо імпорту походженням з України. 

Про це повідомило Мінекономіки.