вгору

У ВРУ зареєстровано законопроект про єдину роумінгову зону з ЄС

Верховна Рада України зареєструвала євроінтеграційний законопроект від 17.11.2023 р. № 10265 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу». 

Українці зможуть не сплачувати додаткові збори за зв'язок під час подорожей Європою, а європейські мандрівники – в Україні. А також це ще один важливий крок до приєднання України до Roam like at home та Єдиного цифрового ринку ЄС. 

Після внесення змін до Додатку 17-3 Угоди про асоціацію Україна взяла на себе зобов'язання впровадити законодавство ЄС щодо роумінгу до квітня 2024 року 

Українці отримають можливість користуватися домашніми тарифами мобільного зв’язку на території держав-членів ЄС і не сплачувати додаткові кошти за послуги роумінгу. Громадяни ЄС матимуть такі ж права під час відвідування України.  

Робоча група, до якої входять Міністерство цифрової трансформації, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку України (НКЕК), оператори та експерти проекту DPS2U розробили відповідний законопроект та передали його на розгляд народним депутатам України для подальшого прийняття. 

Про це повідомлено на сайті Мінціфри.