вгору

Урегульовано діяльність Експортно-кредитного агентства

НБУ врегулював діяльність Експортно-кредитного агентства (далі – ЕКА) як страховика зі спеціальним статусом.

Зокрема:

  • унормовано порядок включення ЕКА до Держреєстру фінустанов, ліцензування ЕКА та умови провадження ним діяльності із страхування, перестрахування, надання гарантій;
  • установлено вимоги до системи внутрішнього контролю, системи управління ризиками, звітності, перестрахування ризиків та кваліфікаційних вимог до керівників та ключових осіб ЕКА;
  • як до страховика зі спеціальним статусом установлено вимоги до нормативу достатності капіталу та платоспроможності. Також визначено особливості формування ЕКА страхових резервів.

Про це йдеться в постанові Правління НБУ «Про затвердження Положення про ліцензування Експортно-кредитного агентства та умови провадження ним діяльності із страхування, перестрахування, надання гарантій та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 06.01.2023 р. № 1, що набрала чинності 10.01.2023 р.

До відома! ЕКА створено з метою стимулювання експорту товарів (робіт, послуг) українського походження та підтримки суб’єктів господарювання-резидентів України, які здійснюють експорт товарів (робіт, послуг) українського походження, шляхом страхування, перестрахування, надання гарантій за договорами, які забезпечують розвиток експорту.

Із 07.01.2023 р. НБУ отримує повноваження щодо регулювання діяльності ЕКА. ЕКА має привести свою діяльність у відповідність до вимог, установлених зазначеною постановою, та подати в установленому регулятором порядку документи для отримання ліцензії до 07.07.2023 р.

Про це повідомив регулятор на своєму сайті.