вгору

Уряд пропонує внести зміни до ПКУ щодо акцизного податку

19.06.2018

Держава: звітність та податки

На сайті ДФС оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання існуючих проблемних питань та удосконалення адміністрування акцизного податку» (далі – законопроект).

Метою даного законопроекту є запровадження ефективного та прозорого контролю за обігом та реалізацією всіх видів підакцизного пального шляхом ведення в системі електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП), окремого обліку реалізації пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок.

Зокрема, це стосується необхідності врахування в СЕАРП операцій з реалізації скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах для потреб населення.

До відома! Згідно з пп.213.3.11 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) від оподаткування акцизним податком звільняються операції з реалізації скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах для потреб населення

Також метою законопроекту є внесення до ПКУ таких змін:

одиниці виміру пального з кг на літр;

ведення в СЕАРП залишків пального яке перейшло у власність до новостворених підприємств, утворених шляхом реорганізації, приєднання, злиття чи перетворення;

визначення чіткої процедури анулювання реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального;

контролю за цільовим використанням пального для авіатранспорту (на даний момент цільове використання законодавчо не врегульовано).

Увага! Зауваження та пропозиції до зазначеного законопроекту можуть надсилатися упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу:

Державної фіскальної служби України: 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, е-mail: excise@sfs.gov.ua

Міністерства фінансів України: 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, е-mail: verkholaz@minfin.gov.ua